Çocuklarla Oyun Atölyesi

Mutlu bir çocuk dünyayı değiştirebilir!

cocuklarlaoyun

görsel elimsende.org arşivinden alınmıştır

Eğitim ve kişisel gelişim süreçlerinde sanatın etkisi yok sayılamayacak kadar fazladır. Özellikle dram sanatı yaygın olarak kullanılan ve etkili bir yöntem olmuştur. Yaratıcı drama temelde öğrencilerin kendi kişisel serüvenlerine yardımcı olmayı amaçlar. Asıl amaç, okuma, yazma, aritmetik, fen, sosyal bilimler ve güzel sanatlarda vurgulanan temel becerileri geliştirmek aynı zamanda tüm alanlarda yaratıcılığı daha etkin kılmaktır.

“Gerçek bir okul, düşlemeyi engelleyen her şeyi ortadan kaldırır. Gerçek bir okul, gençlere yanlış ve yararsız kavramları dayatmak yerine, onları bağımlı insanların gettosuna kapatan korkularından, boş inanışlarından ve hipnotik uykulardan kurtarır.” Biz de bu deyişten yola çıkarak bir atölye çalışması yapmaya çalışıyor aynı zamanda bunun bir öğretici, geliştirici yol olmasını hedefliyoruz.

 

ATÖLYE İÇERİK

Atölye çalışmasında sekiz hafta süresince çocukların zaten sahip oldukları oyun oynama güdüsünü açığa çıkaracak, birlikte üretecek ve öğrenmeye çalışacağız. Bir yandan yaratıcı drama çalışmaları üzerine yoğunlaşırken bir yandan da birlikte üretim, ekip çalışması ile ortaya çıkabilecek bir gösterim oluşturmaya çalışacağız. Sekiz hafta boyunca sürecek çalışmalarda katılımcılar bedenlerini keşfetmelerini sağlayacağız ve gelişen drama eğitim süreçlerini yakın takip ederek güncel bir haftalık program izleyeceğiz. Atölyenin sonunda çocukların geçirdiği süreci aktarmaları için, Kumbaracı50 sahnesinde küçük bir performans sergilenecektir.  

 

YAŞ GRUBU

Çalışma 10-11-12 yaş öğrenciler için uygundur.

 

GENEL BİLGİLER

Başlangıç tarihi: 17 Eylül 2017 // Bitiş tarihi: 5 Kasım 2017

Toplam 8 hafta 16 saat

Gün ve Saat: Pazar günleri 12:00 – 14:00

Ücret: 750 TL + KDV 

Ödeme: 1.taksit kesin kayıt sırasında – 500 TL / 2.taksit Ekim’in ilk haftası – 250 TL

Kontenjan: 12 kişi

Son başvuru tarihi: 9 Eylül 2017

Yer: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No:3 D:4 K:2 Tünel-Beyoğlu

Performans, 5 Kasım Pazar saat 16:00’da Kumbaracı50 sahnesinde gerçekleştirilecektir.

 

BAŞVURU

Başvuru formunu buradan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine gönderiniz. Başvurular eğitmen tarafından değerlendirildikten sonra, kabul veya red bilgisi mail yoluyla iletilecektir. Kabul mailinden sonra, atölye ücretini size iletilecek olan banka hesabına, ya da Kumbaracı50’ye gelerek elden ödediğinizde kaydınız kesinlik kazanacaktır. Ödemeleriniz iptal ya da iade edilemez. Ödemeniz, ancak atölyenin açılmaması durumunda iade edilir. 

Kesin kayıt olan öğrenci ve aileleriyle çalışma takvimi paylaşılacaktır.

 

DİLAN PARLAK / EĞİTMEN     

DilanParlak

1990 yılı Gaziantep doğumludur. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Son senesini Farabi değişim programıyla Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlamıştır. Çeşitli tiyatro oyunlarında yer almaktadır. Young Guru Academy gönüllük projesi kapsamında çocuklarla Oku, Düşün, Paylaş projelerinin yürütülmesinde iki yıl görev almıştır. Şimdi ise yaratıcı drama eğitimleri üzerine çalışmaya devam etmektedir. Altıdan Sonra Tiyatro ve Kumbaracı50 oyuncu ekibi içerisinde yer almaktadır.