Çocuklarla Yaratıcı Eylem Atölyesi

cocuklarlayaraticieylem

                                                                                                                                            Fotoğraf: (c) Muhammed Muheisen

Çocuklar doğduğu günden itibaren eylem halindedir. Sonra yürümeye, düşünmeye, konuşmaya, oyun oynamaya, soru sormaya başlar ve renkli hayal güçleriyle bizleri her daim şaşırtmayı başarırlar. 7 yaşından itibaren sosyal benliğini keşfeden ve yaratıcı sürece adım atan çocuklarımız, doğru yönlendirildikleri takdirde kendini iyi ifade edebilen, özgüvenli, sosyal, en önemlisi yaratıcı bireylere dönüşürler. Hayal gücünü özgürce kullanarak, kendi yaratım sürecini etrafındaki arkadaşları ya da aileleriyle paylaşan çocuklarımız ileride hayatlarını daima mutlu ve renkli yollardan seçerek çizeceklerdir.

Oyun, yaratıcı drama, tiyatro, müzik ve sanatla iç içe devam eden bir gelişim süreci,  çocuklarımızın bu renkli yollarına her daim ışık olacaktır.

 

Atölye’nin Amacı:

7-8-9 yaş çocuklarla gerçekleştirceğimiz bu atölyede çocuklar; hayal güçlerini özgürce kullanacak, bedenlerini ve hareket kabiliyetlerini kendi yarattıkları dünyada kullanmayı öğrenecek ve keşfedecek, yaratıcı oyunlarla kendini ifade edecekler. Bütün çocuklar çalışma süresince yaratımın bir parçası olacak ve aynı oyunu paylaştığı arkadaşlarına kendi dünyasını gösterirken aynı zamanda dinlemeyi, anlamayı ve paylaşmayı ögrenecek. Yaratıcı çalışmalarımız boyunca müzik, dans ve ritmden de yararlanarak atölyenin sonunda beraberce yarattığımız bir performans sergileyeceğiz. 

 

YAŞ GRUBU

Çalışma 7-8-9 yaş öğrenciler için uygundur.

 

yaraticieylem

 

GENEL BİLGİLER

Başlangıç tarihi: 12 Kasım 2017 // Bitiş tarihi: 7 Ocak 2018 (31 Aralık tarihinde ders yapılmayacaktır)

Toplam 8 hafta 12 saat

Gün ve Saat: Pazar günleri 11:00 – 12:30

Ücret:

Peşin Ödeme: 550 TL + KDV

Taksitli Ödeme: 650 TL + KDV 

Ödeme: 1.taksit kesin kayıt sırasında – 400 TL / 2.taksit Aralık’in ilk haftası – 250 TL

Kontenjan: 12 kişi

Son başvuru tarihi: 8 Kasım 2017

Yer: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No:3 D:4 K:2 Tünel-Beyoğlu

Performans, 7 Ocak Pazar saat 14:00’te Kumbaracı50 sahnesinde gerçekleştirilecektir.

 

BAŞVURU

Başvuru formunu buradan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine gönderiniz. Başvurular eğitmen tarafından değerlendirildikten sonra, kabul veya red bilgisi mail yoluyla iletilecektir. Kabul mailinden sonra, atölye ücretini size iletilecek olan banka hesabına, ya da Kumbaracı50’ye gelerek elden ödediğinizde kaydınız kesinlik kazanacaktır. Ödemeleriniz iptal ya da iade edilemez. Ödemeniz, ancak atölyenin açılmaması durumunda iade edilir. 

 

BUSE KARA / EĞİTMEN

BuseKara

1991 Yılı Ankara doğumludur. 2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. 2008 yılında uzman Yaratıcı Drama Eğitmenlerinin derslerine Asistan olarak katılmaya başlamış, 2009 yılından itibaren Ankara’da bir çok Sanat Okulu ve  Anaokullarında Yaratıcı Drama Eğitmenliği yapmıştır. 2015 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nda Yaratıcı Drama ve Oyunculuk derslerine başlamış, kendi yazdığı oyunları çocuklarla sahnelemişir. 2016 yılında Uğur Okulları’nda Oyunculuk Eğitmenliği ve yönetmenlik yapmıştır. 2012-2017 yılları arasında Tatbikat Sahnesi’nde oyunlarda oynamıştır. Halen çocuklarla Yaratıcı Drama çalışmalarına devam etmektedir. Altıdan Sonra Tiyatro ve Kumbaracı50 oyuncu ekibi arasında yer almaktadır.