Oyuncunun Şarkısı / Şarkıya Hazırlık Atölyesi – Burçak Çöllü

Atolye

 

Söz konusu sahnede şarkı söylemek olunca, deneyimli oyuncular bile tedirginlik duyabilir. “Şarkıya Hazırlık” atölyesi, oyuncunun müzikle kuracağı ilişkiyi soyuttan somuta taşımayı, müziği oyuncu için anlaşılır ve kontrol edilebilir kılmayı, oyuncuyu müziğe değil, müziği oyuncuya hizmet eder hale getirmeyi hedefliyor. 

Sesin fizyolojisi, psikolojik ve fiziksel koşulların ses üzerindeki etkileri, nefes kullanımı, beden farkındalığı, müziği algılama ve öğrenme yöntemleri, nüansları fark etmek ve uygulamak, müzikal ifadeyi çeşitlendirmek, prozodi bilgisi ve şarkıyı “oyuncu gibi” söylemek, bu sekiz haftalık atölyenin temel başlıklarını oluşturuyor. Atölyenin sonunda, bir şarkıyı sıfırdan öğrenerek rol kişisine ve sahneye taşımak için bir yol haritası elde etmiş, size yabancı bir şarkıyı özgün ve yaratıcı bir performansa dönüştürmek için gerekli adımları öğrenmiş olacaksınız.

*Çalışmalara rahat kıyafetle gelinmesi ve not almak için kalem/kağıt bulundurulması rica olunur. 

 

TAKVİM

Başlangıç tarihi: 9 Ekim 2017 // Bitiş tarihi: 27 Kasım 2017

Gün ve Saat: Pazartesi 19:00 – 22:00

Toplam 8 hafta 24 saat

Ücret:

Peşin: 650 TL + KDV

Taksitli: 720 TL + KDV

Ödeme planı:  1. taksit kayıt sırasında: 400 TL / 2. taksit Kasım’ın ilk haftası – 320 TL

Katılımcı sayısı: 10 kişi

Son başvuru tarihi: 3 Ekim 2017

Yer: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No:3 D:4 K:2

*Öğrencilere ve Kumbarakart sahiplerine %10 indirim uygulanır

 

KİMLER BAŞVURABİLİR

Bu atölye çalışması, oyunculara ve oyunculuk öğrencilerine yöneliktir. Profesyonel ya da amatör olarak oyunculuk yapan herkese açıktır. 

 

BAŞVURU

Başvuru formunu buradan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine gönderiniz. Başvurular eğitmen tarafından değerlendirildikten sonra, kabul veya red bilgisi mail yoluyla iletilecektir. Kabul mailinden sonra, atölye ücretini size iletilecek olan banka hesabına, ya da Kumbaracı50’ye gelerek elden ödediğinizde kaydınız kesinlik kazanacaktır. Ödemeleriniz iptal ya da iade edilemez. Ödemeniz, ancak atölyenin açılmaması durumunda iade edilir.

 

BURÇAK ÇÖLLÜ / Eğitmen

BurcakCollu

Burçak Çöllü, lisansını bestecilik, yüksek lisansını ise reji üzerine tamamladı. Bestelediği oyunların yanı sıra onlarca oyunda müzik direktörlüğü ve eşlikçilik yaparak oyuncularla çalıştı. Farklı kurumlarda veya bire bir çalışmalarla oyunculara ve oyuncu adaylarına müzik dersleri vermekte, müziğinde her zaman oyuncu malzemesini kullanmaktan ve oyuncunun kişisel müzikal keşiflerine aracı olmaktan heyecan duymaktadır.