Şarkıya Hazırlık Atölyesi – Burçak Çöllü

Oyuncunun Şarkısı

Workshop

DSC_0410

Söz konusu sahnede şarkı söylemek olunca, deneyimli oyuncular bile tedirginlik duyabilir. “Şarkıya Hazırlık” atölyesi, bir şarkıyı sıfırdan öğrenerek rol kişisine ve sahneye taşıma sürecinde size bir yol haritası sunuyor. Müziği doğru algılamak, öğrenme yöntemleri, nüansları fark etmek ve uygulamak, müzikal ifadeyi çeşitlendirmek, prozodi bilgisi, beden farkındalığı ve şarkıyı “oyuncu yorumuyla” söylemek, bu atölyenin başlıklarını oluşturuyor. Bu atölyenin sonunda, size yabancı bir şarkıyı özgün ve yaratıcı bir performansa dönüştürmek için gerekli adımları öğrenmiş olacaksınız.

*Çalışmalara rahat kıyafetle gelinmesi ve not almak için kalem/kağıt bulundurulması rica olunur. 

 

 

TAKVİM

Tarih: 25 Mart 2017 / 14:00-18:00 – 26 Mart 2017 / 11:00-15:00

Yer: Kumbaracı50

Ücret: Tam 250 TL / Öğrenci 200 TL

Katılımcı sayısı: 10 kişi

Son başvuru tarihi: 18 Mart 2017

ONLINE ÖDEME

 

KİMLER BAŞVURABİLİR

Bu atölye çalışması, oyunculara ve oyunculuk öğrencilerine yöneliktir. Profesyonel ya da amatör olarak oyunculuk yapan herkese açıktır. 

 

BAŞVURU

Başvuru formunu buradan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine gönderiniz. Size kabul edildiğinize dair bir cevap maili gönderilecektir. Kabul mailinden sonra, atölye ücretini online olarak, ya da Kumbaracı50’ye gelerek elden ödediğinizde kaydınız kesinlik kazanacaktır.

 

BURÇAK ÇÖLLÜ / Eğitmen

BurçakÇöllü

Burçak Çöllü, lisansını bestecilik, yüksek lisansını ise reji üzerine tamamladı. Bestelediği oyunların yanı sıra onlarca oyunda müzik direktörlüğü ve eşlikçilik yaparak oyuncularla çalıştı. Farklı kurumlarda veya bire bir çalışmalarla oyunculara ve oyuncu adaylarına müzik dersleri vermekte, müziğinde her zaman oyuncu malzemesini kullanmaktan ve oyuncunun kişisel müzikal keşiflerine aracı olmaktan heyecan duymaktadır.