Beni Sakın Yumruklardan


Bu oyun, 2020 yılında BKM, DasDas, ENKA Sanat, İKSV ve Zorlu PSM'nin Türkiye tiyatrosuna yeni eserler kazandırma misyonuyla hayata geçirdiği Ortak Yapım projesi kapsamında sipariş edilmiştir. Yapımcılığını İstanbul Tiyatro Festivali'nin üstlendiği oyun, festivalde dünya prömiyerini yapacaktır.

Son yıllarda yeni medya üzerinden yaratılan “iptal kültürü”ne mizahçı olmayı deneyen iki insanın gözünden bakan Beni Sakın Yumruklardan; yeni medyanın adalet ve değişim üzerinden vaat ettiklerini, “söz”ün bugün içine sıkıştırıldığı farklı dinamiklerle birlikte tartışmaya açıyor. Bir “açık mikrofon” akşamında yolları kesişen farklı kuşaktan iki kişi; kişisel olanın hikâyeleştirilmesi ve mizahın sınırları üzerine düşünmeye başlıyor. Ceren Ercan’ın yazdığı ve Yelda Baskın’ın yönettiği oyun; linç kültürünün sosyal medya yoluyla var olmayı sürdürdüğü bugünlerde, çok az insanın uğradığı bir bardan, koca ülkeye soruyor: “özgürlük ne ve özgürlük kimin için?” Türkiye tiyatrosuna yeni eserler kazandırma; yazar, yönetmen ve oyuncuların yaratım ve üretimini destekleme hedefiyle; kültür-sanat hayatımıza yön veren beş kurumun bir araya gelerek oluşturduğu ortak yapım projesi kapsamında Beni Sakın Yumruklardan, İstanbul Tiyatro Festivali’nin yapımcılığında seyirciyle buluşuyor.

SEANSLAR

Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

Yiğit Sertdemir

Ecem Uzun


Ceren Ercan / Yazar, Dramaturg

Yelda Baskın / Yönetmen

Alican Yücesoy / Dış Ses

Kerem Çetinel / Sahne Tasarım, Işık Tasarımı

Melih Kıraç / Koreograf

Barlas Tan Özemek / Müzik

Bülent Erkmen / Afiş Tasarım


SEANSLAR

Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

 
Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.