Hapishane / Jailhouse


İstanbul’da Tek Gösterim: 08 Eylül 2018 / Tek perde - 80 dak. / Oyun dili Portekizce Türkçe üst yazı kullanılacaktır


YOĞUN TALEP ÜZERİNE SON OYUN

Jailhouse, özgürlüğü ve piyanosu elinden alınmış bir piyanistin hapishanede bir isyan sırasında rehin alındığı bir haftayı anlatır.Piyanist, Pazartesi günü başlayan ve Pazar günü sona eren isyan boyunca beklentilerini, izlenimlerini, hatıralarını ve düşüncelerini ifade ettiği bir günlük tutar. Vinícius Piedade ‘in repertuvarı 4 oyundan oluşuyor; LETTER FROM A PIRATE (BİR KOSANDAN MEKTUP), JAILHOUSE (HAPİSHANE), UNSPEAKABLE (SÖYLENEMEZ) and PAPILLON (henüz düzenlenmemiş) ve repertuvardaki solo performansları ile  Vinícius  Piedade , son beş yılda,beş farklı kıtada on beş ülkede (Çin, Amerika Birleşik Devletleri, Rusya, Angola, Cape Verde, Ermenistan, Hindistan, Arjantin, Bolivya, Portekiz, İsviçre, Almanya, Fransa, İspanya ve Litvanya) dünyanın en başarılı Brezilyalı sanatçılarından biri olmuştur. Vinícius Piedade’nin oyunları, araştırmalarının ve kişisel gelişiminin bir sonucudur ve oyunlarını her zaman iş birliği yaptığı belirli kişilerle paylaşır. Sunumların ana amacı, olağanüstü durumlarda, karakterlerle insan varoluşunun daha da derinleştirilmesidir. Yorumlarında, özgür doğaçlamadan çağdaş dansa ilham veren hareketlere, uyumsuz komediden mim puanlarına kadar birçok tiyatro stilinin karışımını yoğunlaştırıyor. Bu çalışması; seyircinin , oyuna yardımcı yazar olarak katılmasını sağlayıp tiyatronun başarısına ortak olmasını amaçlıyor.


Yönetmen / Işık / Performans: Vinícius Piedade
Text: SauloRibeiro e ViníciusPiedade
Müzik: Manuel Pessôa
Görsel Tasarım: MárcioBaptista
Kostüm: CynthiaGuedes
Fotoğraf: Valmir de Lara e JoffreOliveira


ÖZGEÇMİŞ

Vinícius Piedade  Brazilya’da Solo Projeleriyle Temel Tiyatro tekniklerini  daha derinlere götürmüştür.Antônio Abujamra ve Gianni Ratto  ile Tiyatro Yönetmenliği  , Luís Louis ile Mim, Hugo Rodas ile Dans,Eduardo Coutinho ile Bedensel Metin,  Fuganti Louis ile  felsefe ve estetik, CaioFerraz ile şarkı söyleme,Denise Stoklos  ile Dinamik Tiyatro ,RicardoNapoleão ile Temel Tiyatro ve Nötr Maske .

Armindo Rodrigues Pinto ile "Ezilenlerin Tiyatrosu" ve Telma Vieira  ile "Mektup Tiyatrosu" eğitimini aldı.

Grup Teatro de Letras ile ortaklaşa "FlorbelaEspanca" ve "Özgürlük Manifestosu" düzenledi.

"Muz Shake" ve "olduğu gibi hayat." performanslarını hazırladı ve geliştirdi.

"Her şey bir Pazartesi sabahı etrafında döner" ve "B & B-Beethoven ve Bonaparte" oyunlarını  yazdı, yönetti ve oyunculuk yaptı.

Vinícius Piedade ayrıca altı kitap, üç dramaturji ve üç kısa hikaye kitabı yayınladı.

Gazetecilik raporlarından ve Augusto Boal'ın  Ezilenler Tiyatrosu ile geliştirilen "Tiyatro Gazetesi" projesine katıldı. 2003 yılından bu yana ülkenin her yerinde oynayan "Korsandan Bir Mektup" adlı solo oyununun, yönetmen ve aktörü (250'den fazla sunumu olan). Kısa öykülerin yazarı: "Pazar Emekçileri"  Mart 2003'te yayınlanan kitabı. Şubat 2007'de yayımlanan "Benim Vertigo olmama sbep olan bu kız" kitabının yazarı. DAYS OF ANESTHESIA ‘nınyazarı ve yönetmeni,oyun 2006 Ekim ayında Sao Paulo'da prömiyerini yaptı. Temmuz 2007'de Vitoria-ES'de prömiyeri “Apple'ın güçlü kokusu” şovunun yönetmen yardımcısı olarak çalıştı. 2007 ve 2008 yıllarında ülkenin dört bir yanındaki şehirlerdeki O Teatro Mágico'nun gösterilerinde bir oyuncu olarak çalıştı. Manuel Pessoa'nın müziği ile Saulo Ribeiro tarafından yazılan JAILHOUSE oyununun yönetmeni ve oyuncusu. Manuel Pessoa'nın Müzik Direktörü Aline Yasmin tarafından yazılan UNSPEAKABLE gösterisinin yönetmeni ve aktörü. Şarkıcı Mirianês Zabot tarafından gösteri MOSAIC FOTO-PROSAIC Sanat Direktörü.


SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  SEANSLAR

   TÜM SEANSLAR

   DAHA AZ GÖSTER

   Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

    
   Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51 Pazar hariç her gün 18:30-20:30