ondokuzotuz

ondokuzotuz1

                                               

“ondokuzotuz” nedir?

Farklı mesleklerde çalışan insanların sahnede olmaları ve birlikte oyun oynamaları için tasarlanmış bir zaman dilimidir. İş dışındaki zamanınızda tiyatro ve oyun aracılığıyla; nefes almak, eğlenmek, beraber üretmek ve kendinizi daha iyi ifade edebilmek için Salı akşamları gerçekleştireceğimiz “ondokuzotuz” kursuna katılabilirsiniz. Başvurmak için deneyimli olmanıza gerek yok.

“ondokuzotuz”, çalışan tiyatrosu fikriyle kurulmuş ve 18 yıldır üreten Altıdan Sonra Tiyatro ekibinin yürütücülüğünde ve Kumbaracı50 organizasyonuyla 2. kez gerçekleşiyor

İki dönemden oluşan kurs toplam, 32 Hafta ve 96 saat sürüyor.

Ondokuzotuz

 

Birinci Dönem – Temel Oyunculuk Çalışmaları 

Yürütücü Eğitmen:

Haftaiçi Sınıfı / Merve Öztoprak Kantarcı

Haftasonu Sınıfı / İsmail Sağır

Klasik bir eğitim yöntemi ile değil; katılımcıları merkeze alan, eğlenerek öğrenmeye ve keşfetmeye dayanan yaratıcı drama yöntemi ile aktarılacaktır. 4 aylık dönem içerisinde konuk eğitmenler de temel çalışmalara katkıda bulunacaklar.

Ses Çalışması – Burçak Çöllü

Beden ve Ritm – Senem Oluz

Ekip ve Uyum – Yiğit Sertdemir

 

İkinci Dönem – Oyun Çalışması

Yürütücü Eğitmen:

Haftaiçi Sınıfı: Özer Arslan 

Haftasonu Sınıfı: İsmail Sağır

Grubun yapısına uygun seçilen bir metin üzerinden oyun provalarına başlanır. Bu çalışma sürecinde metin çözümleme, karakter analizi ve role yaklaşımla ilgili çalışmalar temel alınacaktır. İkinci dönemde de farklı konuk eğitmenler bu sürece katkıda bulunacaktır.

Metin Okuma-Dramaturji – Sinem Özlek

Doğaçlama – Ladin Avşar

Koro Çalışması – Güray Dinçol

 

Beyaz Yaka Sahnede

Tüm sürecin sonunda “ondokuzotuz”un oyuncuları çalıştıkları oyunu Kumbaracı50’de sahneleme deneyimini tadacaklar.

ondokuzotuz

 

TAKVİM ve GENEL BİLGİLER

Haftaiçi Sınıfı: Her Salı / 19:30 – 22:30

1.Dönem – 12 Eylül 2017 // 26 Aralık 2017 – 16 Hafta

2.Dönem – 9 Ocak 2018 // 24 Nisan 2018 – 16 Hafta

 

Haftasonu Sınıfı: Her Cumartesi / 15:00-18:00

1.Dönem – 16 Eylül 2017 // 30 Aralık 2017 – 16 Hafta

2.Dönem – 13 Ocak 2018 // 28 Nisan 2018 – 16 Hafta

 

Gösteriler: 6 Mayıs’tan itibaren Mayıs boyunca her Pazar “Beyaz Yaka Sahnede”

SON BAŞVURU TARİHİ: 6 Eylül 2017 

Yer: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No: 3 D:4 K:2 – Beyoğlu

 

ÖDEME

Peşin ödeme: 2.500 TL + KDV (toplam 8 ay 96 saatlik ücret)

Taksitli ödeme:  2.800 TL + KDV (aylık ödeme 350×8 – her ayın 5’ine kadar ödenecektir)

Sezonluk KumbaraKart sahiplerine  %10 indirim uygulanır

 

BAŞVURU:

Başvuru formunu aşağıdan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine mail atabilirsiniz.

Bilgi için: 0212 243 50 51 // atolye@kumbaraci50.com 

Haftaiçi sınıfı için BAŞVURU FORMU *Haftaiçi sınıfının KONTENJANI DOLMUŞTUR

Haftasonu sınıfı için BAŞVURU FORMU

 

Başvurunuz, eğitmenlerin değerlendirmesinden sonra kabul edilecektir. Size; kabul edildiğinize ve ödeme yapabileceğinize dair bir mail iletilecektir. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kaydınız kesinlik kazanacaktır.

 

Eğitmenler

Merve Öztoprak Kantarcı

merve

1985 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. 2007 yılından itibaren çeşitli tiyatro oyunlarında ve çocuklara yönelik projelerde yer aldı. Hürriyet Çocuk Kulübü için çocuklarla gazete atölyeleri yaptı. 7 yıl boyunca Sosyal sorumluluk projesi, Bp Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’nda koordinatörlük ve oyunculuk yaptı. Aynı zamanda Sahne İstanbul bünyesinde, İtü Vakfı Özel Natuk Birkan İlköğretim Okulu, Terakki Vakfı Okulları ve Enka Okulları’nda Müzikal Tiyatro Projesi’nde Çalıştı. Çağdaş Drama Derneğinde yaratıcı drama liderliği eğitim programını “Yaratıcı Drama Yöntemi ile Bir Metnin Oluşturulması; İş Yaşamında Kadın Olmak” tezi ile tamamladı. Drama yöntemi ile şirket eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Çağdaş DramaDerneği bünyesinde liderlik sertifika programında ve MEF Koleji’nde yaratıcı drama liderliğine devam etmektedir. 2016-1017 sezonunda Kumbaracı50’de “Pera’nın Zamanı” isimli oyunda rol almaktadır.

 

 

 

 

Özer Arslan

ozeraslan

2008-2012 yılları arasında Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünü okudu. 2009 yılında Tiyatro Hal’i kurdu. Yazıp yönettiği ilk oyunu “Eksik” ile Direkler Arası Tiyatro ödüllerinden En İyi Yazar ödülünü aldı. Daha sonra “A4” ve “Yaka Beyaz” oyunlarını yazdı. 2012 yılında IKSV Uluslar Arası Tiyatro Festivali’nde sergilenen oyunla Tiyatro Dergisi tarafından Yılın Yazarı seçildi. 2013 yılında Londra’da The Tell Company bünyesinde yazarlık atölyesine katıldı.Bir çok oyunda, sinema filminde ve dizide rol alan Arslan 2016-2017 sezonunda Kumbaracı50’de Pera’nın Zamanı oyununda rol almaktadır.