ondokuzotuz

ondokuzotuz1

                                               

“ondokuzotuz” nedir?

Farklı mesleklerde çalışan insanların sahnede olmaları ve birlikte oyun oynamaları için tasarlanmış bir zaman dilimidir. İş dışındaki zamanınızda tiyatro ve oyun aracılığıyla; nefes almak, eğlenmek, beraber üretmek ve kendinizi daha iyi ifade edebilmek için Salı akşamları gerçekleştireceğimiz “ondokuzotuz” atölyelerimize katılabilirsiniz. Başvurmak için deneyimli olmanıza gerek yok.

Çalışan tiyatrosu fikriyle kurulmuş ve 16 yıldır üreten Altıdan Sonra Tiyatro ekibinin yürütücülüğünde ve Kumbaracı50 organizasyonuyla gerçekleşecek olan “ondokuzotuz”  29 Kasım’da başlıyor.

İki dönemden oluşan ve toplamda 81 saat sürecek atölyeler; tiyatro ve yaratıcı drama içeriğiyle yapılandırılmış;  temel oyunculuk, metin oluşturma ve sahneleme aşamalarından oluşmaktadır. Katılımcılar eğitim çalışmaları sonucunda; kendi yaşamlarından yola çıkarak yaptıkları doğaçlamaları metne aktardıkları ve oluşan metni Kumbaracı50’de sahneleme sürecini tadacaklar.  “ondokuzotuz”un oyuncuları kurs sonunda kendi hikayeleriyle, kendi seyircileriyle buluşarak sahneye çıkma tecrübesini deneyimleyecekler.  

 

TAKVİM ve GENEL BİLGİLER

1.Dönem – 29 Kasım 2016 // 28 Şubat 2017

2.Dönem – 14 Mart 2017 // 6 Haziran 2017

Gösteri: 10 Haziran Cumartesi

 

Gün ve saat: Her salı // 19:30-22:30

Toplam 6 ay 81 saat

SON BAŞVURU TARİHİ: 23 Kasım 2016 

 

Peşin ödeme: 1.650 TL + KDV (toplam 6 ay 81 saatlik ücret)

Kredi kartına 4 Taksit: 1.800 TL + KDV

Sezonluk KumbaraKart sahiplerine  %10 indirim uygulanır

 

Başvuru:

Başvuru formunu buradan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine mail atabilirsiniz.

Bilgi için: 0506 671 6001 // atolye@kumbaraci50.com 

 

Başvurunuz, eğitmenlerin değerlendirmesinden sonra kabul edilecektir. Size; kabul edildiğinize ve ödeme yapabileceğinize dair bir mail iletilecektir. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kaydınız kesinlik kazanacaktır.

 

Eğitmenler

Merve Öztoprak Kantarcı

merve

1985 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. 2007 yılından itibaren çeşitli tiyatro oyunlarında ve çocuklara yönelik projelerde yer aldı. Hürriyet Çocuk Kulübü için çocuklarla gazete atölyeleri yaptı. 7 yıl boyunca Sosyal sorumluluk projesi, Bp Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’nda koordinatörlük ve oyunculuk yaptı. Aynı zamanda Sahne İstanbul bünyesinde, İtü Vakfı Özel Natuk Birkan İlköğretim Okulu, Terakki Vakfı Okulları ve Enka Okulları’nda Müzikal Tiyatro Projesi’nde Çalıştı. Çağdaş Drama Derneğinde yaratıcı drama liderliği eğitim programını “Yaratıcı Drama Yöntemi ile Bir Metnin Oluşturulması; İş Yaşamında Kadın Olmak” tezi ile tamamladı. Drama yöntemi ile şirket eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Çağdaş DramaDerneği bünyesinde liderlik sertifika programında ve MEF Koleji’nde yaratıcı drama liderliğine devam etmektedir. 2016-1017 sezonunda Kumbaracı50’de “Pera’nın Zamanı” isimli oyunda rol almaktadır.

 

 

 

 

Özer Arslan

ozeraslan

2008-2012 yılları arasında Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünü okudu. 2009 yılında Tiyatro Hal’i kurdu. Yazıp yönettiği ilk oyunu “Eksik” ile Direkler Arası Tiyatro ödüllerinden En İyi Yazar ödülünü aldı. Daha sonra “A4” ve “Yaka Beyaz” oyunlarını yazdı. 2012 yılında IKSV Uluslar Arası Tiyatro Festivali’nde sergilenen oyunla Tiyatro Dergisi tarafından Yılın Yazarı seçildi. 2013 yılında Londra’da The Tell Company bünyesinde yazarlık atölyesine katıldı.Bir çok oyunda, sinema filminde ve dizide rol alan Arslan 2016-2017 sezonunda Kumbaracı50’de Pera’nın Zamanı oyununda rol almaktadır.