Fatih Gençkal

 

 

Fatih Gençkal, Suzuki metodu üzerine 2007 yılında Tadashi Suzuki ve Anne Bogart tarafından kurulan SITI Company rehberliğinde çalışmaya başladı, 2013 yılından bu yana çalışmalarına Japonya’daki Suzuki Company of Toga ile devam ediyor. Gençkal, Tadashi Suzuki tarafından yetkilendirilmiş Suzuki metodu eğitmeni ve Yoga Allience onaylı (RYT 200) yoga uzmanıdır.
CUNY Brooklyn College’den Oyunculuk Yüksek Lisansı’nı aldı. Polonya’da Grotowski teknikleri ve ABD’de aikido üzerine eğitim aldı. Haliç Üniversitesi Konservatuarı, Özyeğin Üniversitesi, Tiyatro Medresesi ve Şehir Tiyatroları Çağdaş Gösteri Sanatları Merkezi başta olmak üzere birçok kurumda dersler verdi. Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Çağdaş Dans yüksek lisansı tez aşamasındadır. 
2007 yılından bu yana SITI Company ile Viewpoints çalışmalarını sürdüren Gençkal, Anne Bogart’ın The Viewpoints Book adlı eserini Türkçe’ye çevirmiş, Tadashi Suzuki’nin tiyatro anlayışını ve metodunu ayrıntılarıyla anlattığı Culture is the Body adlı eserini de Türkçe’ye kazandırmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

Oyuncu ve yönetmen olarak çalışmaları aralarında TheaterFormen, Theater Freiburg (Almanya), Julidans (Hollanda), PS122 (ABD) ve İstanbul Tiyatro Festivali olmak üzere birçok mekan ve festivalde sergilendi. 2014 Yeni Tiyatro Dergisi Beklan Algan Ödülü adayı olan Gençkal, Dünyada Bir Köşe uluslararası sahne sanatları festivali genel sanat yönetmeni ve bomontiada Alt küratorüdür.

 

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.