Yokuş Aşağı Emanetler – Altıdan Sonra Tiyatro&Lokstoff! Ortak Yapım

Repertuvardan kaldırılmıştır

 
Yönetenler:Yaman Ömer Erzurumlu – Wilhelm Schneck
Teknik Sorumlu: İhsan Dehmen
Teknik Asistan: Onur Kiraz
Ses Tasarım: Onur Kahraman
Fotoğraflar: Erhan Yürük
Afiş Tasarımı: Alper San
 
Oyuncular: Gülşah Fırıncıoğlu, İsmail Sağır, Kathrin Hildebrand (konuk oyuncu), Selen Şeşen, Sinem Öcalır, Yaman Ömer Erzurumlu
 
Kentsel dönüşüm kapsamında, yaşadıkları mekanların anahtarlarını teslim edip İstanbul’dan ayrılmak zorunda kalan seyirciler, yaşamlarına devam edecekleri yere nakledilmek üzere toplanırlar. Seyircilerin yolu; hatırlanmak için son akşamlarında hikayelerini emanet olarak geridekilere bırakıp, onlara katılan dört farklı karakterle kesişir. Katılanların hikayelerine tanık olarak hep birlikte Kumbaracı Yokuşu’ndan geçerler. Ancak herkesin anahtarını teslim edip ayrılmaya o kadar istekli olmadığı bu yolculuk, pek de planlandığı gibi gitmez.
 
60 dak
tam 40, ind 25
Biletler Kumbaracı50 gişesi ve Biletixte 

 

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazartesi – Cuma: 16:00 – 20:30
Cumartesi, oyun saatinden 3 saat önce açılmaktadır.

 

Oyun fotoğrafları için tıklayınız

 
Altıdan Sonra Tiyatro’nun Alman tiyatro topluluğu Lokstoff! ile birlikte TANDEM kapsamında gerçekleştirdiği ortak yapımın İstanbul ayağı “Yokuş Aşağı Emanetler” gerçek bir yolculuk. Oyun; Kumbaracı Yokuşu’nda başlayıp, yokuş aşağı yol alıp Kumbaracı50 sahnesinde sona eriyor. Projenin Almanya ayağı, Mayıs ayında Stuttgart metro istasyonunda, Altıdan Sonra Tiyatro’dan oyuncuların da katılımıyla seyirciyle buluştu.
Kurulduğu günden bu yana oyunlarını ofis binaları, belediye otobüs garajı, tren garı benzeri kamusal alanlarda sergileyen Lokstoff‘un Altıdan Sonra Tiyatro ile gerçekleştirdiği ortak yapımı, sadece 40 seyirci kendilerine verilen kulaklıklarla yokuş aşağı yol alarak takip ediyor.
Oyunla ve oynanışla ilgili gerekli ve detaylı bilgiler:
 • Oyunda kapalı devre ses sistemi kullanılacaktır. Seyirciler oyunu; kendilerine kimlik karşılığı verilecek olan kulaklıklarla takip edecektir.
 • Oyunun başlangıç saati 20:30’dur. Biletinizi gişeden alacaksanız en geç 20:00′a kadar almanız ve oyunun başlangıç noktasına gitmeniz gerekmektedir.
 • Oyunun başlangıç noktası ile ilgili olarak lütfen gişeden bilgi alınız. (212 243 5051 saat 16:00’dan sonra)
 • Geç gelen seyircilere kulaklık temin edilemeyecektir.
 • Oyun 60 dakika sürmektedir ve seyirciler sahnelerin oynanacağı noktalara birlikte hareket edeceklerdir.
 • Oyunlar olumsuz hava şartları nedeniyle ertelenebilir, ancak biletler sonraki gösterimlerde ya da Altıdan Sonra Tiyatro’nun başka oyunlarında kullanılabilir.
 • Oyunun büyük kısmının sokakta geçmesini göz önünde bulundurarak hava durumları nedeniyle seyircilerin yanlarında şemsiye, yağmurluk vs… getirmeleri önerilir.
Oyun hakkında yazılar:
Tiyatro Tiyatro Dergisi, Didem Boy
Blog,Kerem Özel
Şalom, Erdoğan Mitrani
BirGün, Nedim Saban
Radikal, Bahar Çuhadar
Evrensel, Ayşen Güven
Grizine, Belfu Gülra Kaba
Tiyatronline, Yaşam Kaya
Halkbank Kültür Sanat, Sena Taşkapılıoğlu
Melih Anık’tan
HaberTürk, Betül Memiş
Mimesis, Bilal Akar
Mimesis, Eser Dilsöz
 

 

Ortak yapımı destekleyen kurumlar:

logolar

 • Stiftung Mercator
 • European Culture Foundation
 • MitOst
 • Anadolu Kültür
 • İstanbul Bilgi Üniversitesi
 • Beyoğlu Belediyesi
 • 92 nolu Ganyan Bayii
 • 3 Amigos
 • Asmalı Cavit Restaurant
Takuhi Tovmasyan, Katık Dergisi ve BDR Organizasyon’a teşekkür ederiz.
 
TANDEM – Kültür Yöneticileri Değişim Projesi”, Mercator Vakfı (Essen) ve Avrupa Kültür Vakfı’nın (Amsterdam) desteğiyle, MitOst (Berlin), Anadolu Kültür (İstanbul) ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin başlattığı yeni bir girişim.
Nisan 2011’de başlayan proje, Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleri arasında kültür yöneticilerine yönelik uzun vadeli işbirliğini teşvik etme ve destekleme amacı taşıyor.
Proje kapsamında toplam 33 kültür yöneticisi ve kurumun, iki yıllık bir dönem için 16 kültürel işbirliği projesi geliştirmesi ve katılımcıların ortak çalışmalar yapmaları, birbirlerini ziyaret etmeleri, kültürel ve sanatsal deneyimlerini zenginleştirip ortak işler üretmeleri hedefleniyor.
Proje hakkında ayrıntılı bilgi için www.anadolukultur.org adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
 

Oyunlar saatinde başlar / Oyun başladıktan sonra seyirci alınmamaktadır.