Berna Anıl Özkurt

 

 

İstanbul doğumlu Berna Anıl, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Müzikal Tiyatro programını bitirdikten sonra, ilk yüksek lisansını İngiltere Hükümeti’nin verdiği tam bursla Londra Trinity Guildhall’da “Müzikal Tiyatro ve İleri Oyunculuk” bölümünde 2010 yılında dereceyle tamamladı.

Bu süreçte LAMDA’ya da öğrenci olarak kabul edildi ve orada aldığı eğitim oyuncular için ses-beden ilişkisi, Linklater Metodu ve Alexander Teknik üzerine yoğunlaşmasını sağladı. London Centre for Alexander Technique and Training’de “Alexander Teknik Eğitmenliği Programı”nı başarıyla tamamladı ve diplomasını Peter Buckoke ve Kamal Thapen’den aldı.

2007’de İstanbul Şehir Tiyatroları’nda başladığı oyunculuk hayatına Londra’da müzikal tiyatro oyuncusu olarak Bloomsbury Theatre Company ile John Lyon Hall, The Neighbour Theatre gibi sahnelerde oynayarak devam etti.

İkinci yüksek lisansını 2012 yılında İTÜ-MIAM’da “Alexander Teknik ve Ses” başlıklı tezini vererek “Performans-Şan” bölümünde tamamladı. Mezzo-soprano olarak yurtiçinde ve yurtdışında birçok interdisipliner performanslar yaptı ve resitaller verdi. 2015 yılında Avustralya-Yunanistan ortak yapımı olan “Women in War” operasında başrol oynadı, Avustralya ve Yunanistan’da temsiller verdi. 2017’de çıkan Şevket Akıncı’nın Escher Chronicles albümünün vokallerini yaptı.

2018 yılında Danny S. Lundmark, Duygu Orlowski, Prof.Dr. Şükrü Torun, Psk.Aslı Özyıldız gibi önemli isimlerle müzik terapisi üzerine çalıştı ve “Uygulayıcı Müzik Terapisti” olmaya hak kazandı.

Halen Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nün akademik kadrosunda yer almakta; Alexander Teknik, Temel Ses ve Nefes Teknikleri, Ses- Beden Yaratım Süreci, Sahne Anksiyetesi üzerine eğitimler vermektedir.

 

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.