Kalpten Dinlemek / Lıstenıng from heart

 

ÇEVRİMİÇİ ATÖLYE

Michael Chekhov Oyunculuk Metodu
Eğitmen: Ulrich Meyer-Horsch

Bu dört çevrimiçi ders için başlangıç noktamız DİNLEMEK olacak. Sessizliği dinlemek, oyuncunun içsel imgelerini dinlemek, yazarın metnini ve verilen koşulları dinlemek, boşluğu dinlemek, sanatçı/yaratıcı tarafımızı dinlemek, seyirciyi dinlemek…
Michael Chekhov; bu aktif bekleme halini “kalpten dinlemek” olarak adlandırıyor.

Çevrimiçi atölyede; bu başlığı, Anton Chekhov’un “Üç Kızkardeş” oyunundan bazı karakter ve sahnelerle keşfedeceğiz.

GENEL BİLGİLER

Tarih: 12-13 ve 19-20 Nisan 2021
Saat: 19:00-21:00
Toplam 8 saat
Kapasite: 22 öğrenci
ZOOM
Atölye dili İngilizce olacaktır, ardıl çeviri yapılacaktır.
Son başvuru: 7 Nisan 2021
Ücret: 480 TL

Atölyeye başvurmak için tıklayınız

Atölye; profesyonel/yarı profesyonel oyunculuk yapan ya da en az temel oyunculuk eğitimi almış kişilere açıktır.
* Atölye ZOOM programı üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilgisayar üzerinden katılımı öneriyoruz (şart değil). Mobil cihazla katılım sırasında tüm katılımcıları aynı anda görmeniz mümkün değildir.
Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kaydınız kesinlik kazanacaktır.
Kaydı kesinleşen katılımcılara mail yoluyla gerekli detaylar ve atölyeye katılım linki gönderilecektir.
Atölyeye kişisel sebeplerle katılamamanız durumunda ücret iadesi yapılmaz.


Eğitmen

 

ULRICH MEYER-HORSCH

Ulrich Meyer-Horsch Schule für Schauspiel Hamburg’un (sfsh.de/en) sanat yönetmeni, yönetmen ve profesyonel oyuncudur. Michael Chekhov Europe ve International Michael Chekhov Training’ in ortak kurucusudur.

Son yirmi beş yıldır Almanya’da Kiel Tiyatrosu, Lübeck Tiyatrosu, Deutsches Schauspielhaus Hamburg, Schauspiel Frankfurt, Altonaer Theater, Komödie Düsseldorf, FWT Köln and Maxim Gorki Theater Berlin’de oynuyor. Simon McBurney ve Complicite, Philippe Gaulier, Augusto Boal, Lorna Marshall ve Yoshi Oida ile çalıştı. Çeşitli yönetmenlik ödülleri bulunan Meyer-Horsch, Bertolt Brecht’in eserlerinden yaptığı prodüksüyonlarla tanınıyor. 2014-2016 yılları arasında ise Kreuzgangspiele Feychtwangen’in yardımcı sanat yönetmenliğine atanmıştır.

Schule für Schauspiel Hamburg’tan oyunculuk diploması, Universities of Heidelberg, Hamburg, London (King’s College) ve Kiel’den teoloji, felsefe, tiyatro pedagojisi diplomaları var.

Meyer-Horsch, Almanya ve Rusya’daki Chekhov tekniği öğreticilerinin yanı sıra bizzat Michael Chekhov’un öğrencileri Hurt Hatfield, Deidre Hurst du Prey, Mala Powers ve Joanna Merlin ile de çalıştı. Chekhov tekniğine olan yaklaşımında çocuk oyunlarını kullanıyor ve maskelerle çalışıyor. 1994’ten beri Avrupa’nın farklı yerlerinde, ABD’de, Rusya’da, Brezilya’da ve Tayvan’da Michael Checkhov tekniğini öğretiyor. MICHA (Michael Chekhov Association) New York’un uluslararası eğitmen kadrosunda yer alıyor ve Michael Chekhov Avrupa (MCE)’nın kurucularındandır. Ulrich Meyer-Horsch 2012 yılından beri her yıl Kumbaracı50’de workshop yürütmektedir. Son olarak Michael Chekhov: Oyuncuya(2014) kitabının son sözünü yazmıştır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.