Bu Hikayeyi Birlikte Yazdık

 

Kumbaracı50 Çocuk açık hava atölyeleri DotOrmanda başlıyor!

 

Eğitmen: Ceyda Akel

 

Birlikte nasıl yazıyoruz?

Eğitmenimiz Ceyda Akel bir hikayeye başlıyor. Çocuklar bir yandan hikayeyi dinliyor, bir yandan da hep birlikte anlatılanları canlandırmayı, kendilerini bırakmayı, hep birlikte o dünyanın içine girmeyi deneyimliyorlar. Eğitmenimiz bir yerinde hikayeyi durdurup katılımcı çocuklardan tamamlamalarını istiyor. Her çocuk sırayla söz alıp, bir önceki arkadaşından hareketle ve eğitmenimizin zaman zaman yönelttiği nesnelerle hikayeyi devam ettiriyor. Sonunda ortaya tamamlanmış yeni bir eser çıkıyor. Çocuklar oluşturdukları bu yeni eserin ne anlattığı ile ilgili konuşup, fikirlerini ve düşünceleri paylaşıyorlar.

Çocuklar hikayeyi aktif bir şekilde dinliyor, bireysel ifadeleri üzerinde çalışıyor, oyun oynama güdüsünü her an ayakta tutuyor. Hikayeyi tamamlamak üzere yaptıkları grup çalışması yoluyla çocuk, üretmenin yanında, diğer katılımcılardan gelecek fikirler ve yürütücünün sunduğu nesnelerle yeni durumlara ayak uydurmayı, birbirini dinlemeyi, yaratıcı düşüncesini devamlı taze tutmayı, fikirlerini dönüştürmeyi ve karşılaştığı her nesneden ilham alabilmeyi deneyimliyor, yeni yollar araştırıyor. Sonunda da hep birlikte yeni eserleri üzerine bir beyin fırtınası gerçekleştirerek atölyeyi tamamlıyorlar.*

 

* Atölyeye gelirken hijyen kuralları gereği yere sermek için kendi örtülerinizi getirmenizi rica ediyoruz.

 

Tarih: 8 Ağustos 2021 Pazar / KAYIT OL
Saat: 11.00 - 11.45
Kontenjan: 15 kişi
Yaş: 6 - 8 YAŞ
Süre: 45 dak.
Ücret: 100 TL (KDV dahil)

 


Eğitmen

 

Ceyda AKEL

1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2011 yılında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. Kumbaracı50 ekibine 2017 yılında dahil olmuş, burada oyunculuk ve yazmak üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Çeşitli tiyatro oyunları, reklam, dizi ve filmlerde rol almıştır. Özel ilgisi sebebiyle çocuklarla çalışmaya başlamıştır. Yaratıcı Drama alanında okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim yaş gruplarıyla çeşitli okul ve kurslarda kısa ve uzun dönemli atölyeler gerçekleştirmiştir. Atölyelerinde beraber çalıştığı çocukların sanatın çeşitli alanlarından ilham alarak yaratıcı düşünce ve üretme arzularının beslenmesi üzerine çalışmaktadır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.