Bu Hikayeyi Birlikte Yazdık

 

Eğitmen: Ceyda Akel
çevrimiçi atölye / ZOOM

 

Birlikte nasıl yazıyoruz?

Eğitmenimiz Ceyda Akel bir hikayeye başlayacak, hikayeyi bir yerinde durdurup katılımcı çocuklardan hikayeyi tamamlamalarını isteyecek. Her çocuk sırayla söz alıp, bir önceki arkadaşından hareketle hikayeyi devam ettirecek. Bu zinciri kurarken atölye öncesinde göndereceğimiz görsellerden faydalanacağız.

Çocuklar, yürütücünün başlattığı bir hikayeyi tamamlamak üzere bir grup çalışması yapmış olacaklar. Grup çalışması yoluyla çocuk bir hikaye üretmenin yanında, diğer katılımcılardan gelecek fikirler ve yürütücünün sunduğu görsellerle yeni durumlara ayak uydurmayı, dinlemeyi, yaratıcı düşüncesini devamlı taze tutmayı ve dönüştürmeyi deneyimleyecek. Nesneleri hikayede kullanarak; sıradan bir nesneyi bir ilham kaynağına dönüştürüp, o nesneyi hikayeye uygun şekle büründürmek için yaratıcı yollar bulacak.

 

Notlar:

*Kayıt yaptırdığınızda e-mail adresinize, PDF dosyası olarak bir çok görselin olduğu bir belge göndereceğiz. Atölye öncesi belgenin çıktısını alıp görselleri tek tek kesebilirsiniz. Ayrıca; renkli karton, yapıştırıcı ve çocuğun dilediği renklerde boyama kalemlerine ihtiyacınız olacak.

**Atölyenin sonunda çocuklar, ellerindeki görselleri kullanarak, ürettikleri hikayeyi hatırlayabilecekleri bir hikaye panosu oluşturacaklar.

 

Tarih: 23 Mayıs Pazar / KAYIT OL
Saat: 11.00 - 11.45
Kontenjan: 15 kişi
Yaş: 6 - 8 YAŞ
Süre: 45 dak.
Ücret: 85 TL (KDV dahil)

 


Eğitmen

 

Ceyda AKEL

1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2011 yılında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. Kumbaracı50 ekibine 2017 yılında dahil olmuş, burada oyunculuk ve yazmak üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Çeşitli tiyatro oyunları, reklam, dizi ve filmlerde rol almıştır. Özel ilgisi sebebiyle çocuklarla çalışmaya başlamıştır. Yaratıcı Drama alanında okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim yaş gruplarıyla çeşitli okul ve kurslarda kısa ve uzun dönemli atölyeler gerçekleştirmiştir. Atölyelerinde beraber çalıştığı çocukların sanatın çeşitli alanlarından ilham alarak yaratıcı düşünce ve üretme arzularının beslenmesi üzerine çalışmaktadır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30