Çocuklar için Kitap Etkinliği – Zor Balık

 

Çocuklar için Kitap Etkinliği ’Zor Balık’

 

5 - 8 Yaş Grubu

14 Nisan Cumartesi 11:00 - 12:30

15 Nisan Pazar 11:00 - 12:30

 

9 - 12 Yaş Grubu

14 Nisan Cumartesi 11:00 - 12:30

15 Nisan Pazar 11:00 - 12:30


Çocuklarla konuşurken pek rahat etmediğimiz konular vardır mutlaka. Bunlardan bahsetmeye başladığımızda konu, başa çıkmakta bocaladığımız duyguları da beraberinde getirir çoğu zaman. Zorbalık da yetişkin, çocuk fark etmeden adını koymakta tereddüt ettiğimiz bir kavram. Çocuklar akranlarıyla bir arada oldukları sürece, zorbalıkla karşılaşabilirler. Buna şahit olabilirler, maruz kalabilirler, kendilerini zorbalık yaparken bulabilirler. Didaktik bir mesajla bu kavramın içini boşaltmaktansa, içini birlikte doldurmaya çalışacağımız bir etkinlikte çocuklarla buluşmak istedik.

Atölye İçerik
“Zor Balık” kitabı, küçücük siyah bir balığın etrafına yaptığı zorbaca davranışları konu alır. Kitap üzerinden kurgulanan atölye çalışmasında, önce Zor Balık’ın hikayesi okunup, ardından çocuklarla sanatsal bir etkinlik yapılacaktır. Sanatsal etkinlik; eleştirel düşünme, zorbalığa karşı üretilen alternatif yollar ve sloganlara gebedir. Çocukların hikayeden ilham alarak, kendi yaratıcılıklıkları ile bir yolculuğa çıkmaları ise en büyük hedeftir.

6-8 yaş grubu ile kitap sonrası etkinlik​
Balık tasarlama: Hikayeden esinlenerek kendi balıklarını yaratmaları istenir. Balığın kişiselleştirilmesi hedeflenir ve sonra büyük grupta paylaşım yapılır.

9-12 yaş grubu ile kitap sonrası etkinlik​
Afiş ya da kitap kapağı tasarlama: Zorbalığa karşı bir slogan oluşturulur. Her çocuk kendi hikayesinden yola çıkarak kendi posterini ya da kitap kapağını tasarlar.

Etkinlik ücreti 50 TL

Kontenjan 12 kişi ile sınırlıdır

KAYIT

ONLINE KAYIT OL linklerinden uygun yaş grubunu ve günü seçerek, ödemenizi yaparak kayıt olabilirsiniz.

Hesaba havale/eft göndererek kayıt olmak isterseniz atolye@kumbaraci50.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Etkinlik adresi: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No:3 D:4 K:2

Kayıt sonrası e-posta adresinize bilgilendirme yazısı gönderilecektir.

Minty Kitap


Yürütücü

BÜŞRA TARÇILAR EROL

Çocuk kitabı yazarı, çevirmen, editör ve uzman klinik psikolog. Lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünde, uzmanlığını ise Bahçeşehir Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde “Okullarda Zorbalık” konulu tezi ile tamamlamıştır. 2011-2016 aralığında Arkabahçe Psikoloji’de çocuk ve ergenlerle psikoterapi çalışmalarını sürdürmüştür. Anne – bebek atölyelerinin yapıldığı Atölye 5 Nişantaşı’na danışmanlık vermektedir. Hali hazırda Varoluşçu Akademi’de yetişkin bireysel terapi seanslarını sürdürmektedir.

2017 yılında Minty Kitap’ı kurmuştur ve
ilk kitabı “Zor Balık”, Mayıs 2017’de okurlarla buluşmuştur.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.