Çocuklarla Oyun / Tiyatro Kursu

 

ÇOCUKLARLA OYUN / TİYATRO KURSU

Geçtiğimiz sezon açtığımız 8 haftalık atölyelere gösterilen ilgi ve talep sonucu atölyeyi kurs olarak genişletmeye karar verdik ve daha uzun bir program tasarladık. Yeni kurs programı hem yeterli bir drama çalışmasını hem de oyun çıkartma sürecini kapsıyor.

KURSUN AMACI:

Mutlu bir çocuk dünyayı değiştirebilir!

Eğitim ve kişisel gelişim süreçlerinde sanatın etkisi yok sayılamayacak kadar fazladır. Özellikle dram sanatı yaygın olarak kullanılan ve etkili bir yöntem olmuştur. Yaratıcı drama temelde öğrencilerin kendi kişisel serüvenlerine yardımcı olmayı amaçlar. Asıl amaç, okuma, yazma, aritmetik, fen, sosyal bilimler ve güzel sanatlarda vurgulanan temel becerileri geliştirmek aynı zamanda tüm alanlarda yaratıcılığı daha etkin kılmaktır.

“Gerçek bir okul, düşlemeyi engelleyen her şeyi ortadan kaldırır. Gerçek bir okul, gençlere yanlış ve yararsız kavramları dayatmak yerine, onları bağımlı insanların gettosuna kapatan korkularından, boş inanışlarından ve hipnotik uykulardan kurtarır.” Biz de bu deyişten yola çıkarak, çocuklarla oyun kursu hazırladık. Aynı zamanda bunun öğretici ve geliştirici bir yol olmasını hedefliyoruz.

Atölye çalışmasının hedeflerinden bir diğeri ise; çocukların ekip ruhu ve takım çalışması içerisinde bir oyun çıkartma sürecine dahil olmaları ve sahne üstünü deneyimlemeleri.

İÇERİK:

Atölye çalışması toplam 30 hafta sürecek ve bunun ilk 12 haftasında çocukların zaten sahip oldukları oyun oynama güdüsünü açığa çıkartacak ve birlikte üreterek öğreneceğiz. 12 hafta sonrasında 1 haftalık 1 tatilin ardından; bir yandan yaratıcı drama çalışmaları üzerine yoğunlaşırken bir yandan da birlikte üretim ile ortaya çıkacak bir oyun provası sürecine başlayacağız. Atölye boyunca; katılımcıların bedenlerini keşfetmelerini sağlayan ve drama eğitim süreçlerindeki gelişmeleri yakından takip eden güncel haftalık programlar ile çalışacağız.

Mezuniyet oyunu; atölyenin son haftasında Kumbaracı50’de sahnelenecek.

Kurs sürecine, aşağıdaki başlıklarda konuk eğitmenler dahil olacak ve çocuklarla atölye çalışması yürütecekler.

Ritm ve Hareket– Senem Oluz

Ses ve Nefes– Ayşegül Aykaç

Öykü Kurma –Sinem Özlek

Kukla yapımı– Hilâl Polat

Yaş Grubu:
Çalışma 11-12-13 yaş öğrenciler için uygundur.

 

GENEL BİLGİLER​

Başlangıç tarihi: 18 KASIM 2018
Bitiş tarihi: 18 MAYIS 2019 (12 OCAK 2019 tatil)
Toplam 26 hafta 39 Saat
Gün ve Saat: Pazar günleri 12:00 – 13:30
Oyun Gösterimi: 18 MAYIS 2019 Saat 15:00 / Kumbaracı50
Kontenjan:12 kişi
Son başvuru tarihi:13 KASIM 2018

Ücret:
Peşin Ödeme: 2100 TL
Taksitli Ödeme: 2.450 TL (350 TL x 7)

Yer: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No:3 D:4 K:2 Tünel-Beyoğlu


Başvuru

Başvuru formunu buradan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine gönderiniz. Başvurular eğitmen tarafından değerlendirildikten sonra, kabul veya red bilgisi mail yoluyla iletilecektir. Kabul mailinden sonra, atölye ücretini size iletilecek olan banka hesabına ödediğinizde kaydınız kesinlik kazanacaktır. Ödemeleriniz iptal ya da iade edilemez. Ödemeniz, ancak atölyenin açılmaması durumunda iade edilir.

Kesin kayıt olan öğrenci ve aileleriyle çalışma takvimi paylaşılacaktır.


Eğitmen

 

Dilan Parlak

1990 yılı Gaziantep doğumludur. 2016 yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Son senesini Farabi değişim programıyla Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde tamamlamıştır. 2016 yılından bu yana çeşitli tiyatro oyunlarında yer almaktadır. Young Guru Academy gönüllük projesi kapsamında çocuklarla Oku, Düşün, Paylaş projelerinin yürütülmesinde iki yıl görev almıştır. 2017- 2018 sezonu içerisinde Kumbaracı50 bünyesinde Çocuklarla Oyun Atölyesini iki ayrı grupla yürütmüştür. Şimdi ise yaratıcı drama eğitimleri üzerine çalışmaya devam etmektedir.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.