Güray Dinçol

 

 

Güray Dinçol, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde  lisans, Bahçeşehir Üniversitesi'de
tiyatro yüksek lisansı eğitimini tamamladı. Norveç Rosegarden Theatre’da Giovanni Fusetti’den fiziksel tiyatro ve clown eğitimi aldı. 2008-2009 sezonunda Santralistanbul – Paris Fratellini Academy ortaklığıyla düzenlenen sirk ve sokak sanatları atölyelerinde joggling, akrobasi, dans ve clown alanlarında Fransız hocalardan dersler aldı.Paris’te ‘Les Singuliers’ grubunun ‘J’attends mes loukoums chez le kuaför’ adlı oyununda yer aldı.Lecoq ekolü okullarından  İtalyadaki Scuola Helikos’tan mezun oldu.

Kurucularından olduğu ‘Palyaço Modern’ adlı ekiple Clown gösterileri hazırlayan sanatçı aynı ekiple 2013’te Fransa’nın Niort kentinde düzenlenen Clown ve Sokak Sanatları Festivaline katıldı.Lüksemburg Uluslararası clown festivali ve Avignon Tiyatro Festivali Kadmos projesinden davet aldı.Oyunbaz’da ve Tiyatro BeReZe’de oyuncu ve yönetmenlik yaptı. Clout Theatre'da oyuncu olarak yer aldı. İkincikat, Kumbaraci50 ve Fiziksel Tiyatro Araştırmaları’nda yönetmenlik yaptı. Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü akademik kadrosunda doğaçlama ve oyun sahneleme derslerine girdi . Birçok kurum, sivil toplum kuruluşu, özel ve ödenekli tiyatrolar ve üniversitelerde,Clown ,Fiziksel Tiyatro, doğaçlama ve oyunculuk eğitimi verdi. Güray Dinçol,  Clowns Without Borders Türkiye projelerini yönetmekte,kurucularından olduğu Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu’nda eğitim çalışmalarına ve araştırmalarına devam etmekte; Koç Lisesi 'nde drama öğretmenliği ve yönetmenlik  yapmaktadır. 2018-2019 eğitim döneminde Bilgi Üniversitesi  akademik kadrosunda yer alacaktır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.