Masada Masal Atölyesi

 

Eğitmen: Şirin Keskin İndere
çevrimiçi atölye / ZOOM

 

Çocuklar masal dinlerken tamamen kendi hayal güçleri ile kendi masal kahramanlarını yaratırlar. Masalın kahramanı ile girdikleri maceralı yolculukta birlikte heyecanlanır, birlikte eğlenir ve mücadele ederler. Tüm duyguları harekete geçen çocuk, yaşadığı deneyimle empati becerilerini güçlendirir, özgüveni artar. İzlediği tasarımın yalınlığı sayesinde ‘ben de yapabilirim’  duygusuna kapılır.

 

İÇERİK:

• Hoş geldin şarkısı ile tanışma

• Masa Tiyatrosu (Waldorf Pedagojisi’nden ilhamla hazırlanmış 3+ yaş grubu için uygun bir Rus Halk Masalı anlatılacaktır)

• Sanat El Becerileri

 

3-5 YAŞ* / KAYIT OL
Tarih: 6 Haziran Pazar
Saat: 11.00 - 11.45
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 45 dak
Ücret 85 TL (KDV dahil)
*ebeveynle katılım gereklidir.

6-8 YAŞ* / KAYIT OL
Tarih: 6 Haziran Pazar
Saat: 12.00 - 12.45
Kontenjan: 15 kişi
Süre: 45 dak
Ücret 85 TL (KDV dahil)
*ebeveynle katılım gereklidir.

 

Gerekli Malzemeler

Kayıt yaptırdığınızda e-mail adresinize, PDF dosyası olarak bir görsel göndereceğiz. Atölye öncesi belgenin çıktısını alıp, şekillere uygun kesebilirsiniz. Çıktı alma imkanınız yoksa, şekilleri uygun boyutta kendiniz çizip, kesebilirsiniz. Makas, ip, renkli boya kalemleri, yapıştırıcı, dondurma çubuğu veya yerine geçebilecek pipet, kalem ya da ağaç dalı... Bu malzemelere de atölye esnasında ihtiyacınız olacak.


Eğitmen

 

Şirin Keskin İndere

1981 yılında İstanbul’da doğdu. Yeditepe Üniversitesi G.S.F Tiyatro Bölümü’nden 2016 yılında mezun oldu. İstanbul Devlet Tiyatroları, Avcılar Belediye Tiyatrosu, HUGO ve Tolga Abi Çocuk Tiyatrosu, Tiyatro Mİe, Tiyatro Akkaş, Zorlu Çocuk Tiyatrosu oyuncu olarak görev aldığı kurumlardır. 2012 yılında Altıdan Sonra Tiyatro’da oyunculuk ve yönetmen yardımcılığı yaptı. 2014 yılında İstanbul Drama Sanat Akademi’nin MEB Onaylı Yaratıcı Drama Liderlik Sertifika Programını başarıyla tamamladı. 2015 yılında SEİBA Uluslar Arası Anlatı Merkezi’nde ki Dr. Ayşe Senem Donatan “Çocuklara Nasıl Masal Anlatmalıyım” Nazlı Çevik Azazi “Masal Evi’ne giriş” sertifika programlarını başarıyla tamamlamıştır. 2017 yılında Çağdaş Drama Derneği’nin “Okul Öncesinde Yaratıcı Drama Eğitmenliği” sertifika programını tamamladı. 2018 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Uluslar Arası Hikaye Anlatıcılığı Kongresinde Hazırlık Çalıştayı’nda görev almıştır. Halen AUZEF İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünde okumaktadır. 2014 doğumlu kızı ile birlikte Waldorf anaokullarında çeşitli ebeveynli oyun gruplarına katılmış, Masa Tiyatrolarını deneyimlemiştir. Kadıköy Çocuk Kütüphanesi’nde ve Wapiyon Center for Creativity’de Masal Atölyesi yürütücülüğü yapmıştır. Hayalperest Kukla Tiyatrosu’nun kurucu ortağıdır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30