Mine Çerçi

 

 

İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesini bitirdi. Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olduktan sonra tiyatro eğitimi almak üzere Fransa’ya gitti. Sorbonne Nouvelle Üniversitesi’nde Tiyatro Çalışmalarıalanında ve Denis Diderot Üniversitesi’nde Edebiyat, Sanat ve Sinema alanında lisans ve yüksek lisans diplomasıaldı. Jacques Lecoq UluslararasıTiyatro Okulundan 2011 yılında mezun olduktan sonra sınıf arkadaşlarının kurduğu Londra merkezli Clout Tiyatro’ya ve Sydney merkezli Clockfire Tiyatro’ya yönetmen, oyuncu ve yazar olarak katıldı. Sydney 505 Theatre’da, Kafka’nınAçlık Sanatçısıöyküsünden ilhamla Clockfire Tiyatro ile birlikte yazdığıA Hunger Suiteadlıoyunda oynadı. Clout Tiyatro’da yönettiği iki ayrıoyun, Edinburgh Fringe Festivali çerçevesinde Total Theatre Magazine Emerging Artist ( GençKuşak Sanatçı) ödülüne iki sene üst üste aday gösterildi. Yönettiği ve oynadığıoyunlar, Paris’te Louvre Müzesi, Londra’da Battersea Arts Center, Moskova’da Meyerhold Center gibi tiyatrolarda ve Almanya, Çin, Fransa ve İngiltere’dekiçeşitli fringe / off festivallerinde sahne aldı. 

2012 senesinden beri, Türkiye’de,İstanbulŞehir Tiyatroları, Nilüfer Belediyesi Tiyatrosu, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu, Bursa Devlet Tiyatrosu gibi ödenekli kurumlarda ve Galataperform, İkinci Kat, SabancıMüzesi Gösteri SanatlarıFestivali, Bursa Çocuk ve Gençlik TiyatrolarıFestivali gibi özel kurumlarda ve festivallerde yönetmenlik, hareket düzeni, oyuncu koçluğu, eğitmenlik yaptı. Jacques Lecoq’un Şiirsel Bedenkitabınınçevirmenidir.Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu’nun kurucu eğitmenidir ve Okan Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nün eğitmen kadrosundadır. 

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.