Ondokuzotuz // Yaz Modülü

 

 

“ondokuzotuz” nedir?
Farklı mesleklerde çalışan insanların sahnede olmaları ve birlikte oyun oynamaları için tasarlanmış bir zaman dilimidir. İş dışındaki zamanınızda tiyatro ve oyun aracılığıyla; nefes almak, eğlenmek, beraber üretmek ve kendinizi daha iyi ifade edebilmek için “ondokuzotuz” kursuna katılabilirsiniz. Başvurmak için sahne deneyiminiz olmasına gerek yok.

“ondokuzotuz” yaz modülü
Kış aylarını kapsayan normal eğitimden farklı olarak, yaz aylarındaki ondokuzotuz yaz modülünde, oyun çıkartma odaklı çalışmalar yapılacaktır.

Toplam 24 hafta ve 72 saatten oluşan yaz modülü, daha önce temel tiyatro çalışmalarına/eğitimlerine katılmış olan herkese açıktır.

İlk 6 ders grup çalışmaları yapılacak, sonraki 18 ders ise grubun yapısına göre belirlenen oyun provalarına ayrılacaktır. Dersler haftada 2 gün olarak planlanmıştır.

“ondokuzotuz”, çalışan tiyatrosu fikriyle kurulmuş ve 19 yıldır üreten Altıdan Sonra Tiyatro ekibinin yürütücülüğünde ve Kumbaracı50 organizasyonuyla gerçekleşiyor

Beyaz Yaka Sahnede​
Tüm sürecin sonunda “ondokuzotuz”un oyuncuları çalıştıkları oyunu Kumbaracı50’de sahneleme deneyimini tadacaklar.

 

TAKVİM ve GENEL BİLGİLER​

1.Sınıf
Eğitmen / Merve Öztoprak

Ders günleri: Pazartesi ve Perşembe
Pazartesi ve Perşembe: 19:30 – 22:30
Başlangıç: 18 Haziran / Bitiş: 14 Eylül
Oyun: 15 Eylül Cumartesi
Tatil: 17 Ağustos2 Eylül arası ders yapılmayacaktır.
NOT: 24 dersi tamamlamak için farklı günlere de ders eklenmiştir. Detaylı takvim bilgisi başvurunuz sonrasında e-posta ile iletilecektir.

2.Sınıf
​Eğitmen / İsmail Sağır

Ders günleri: Salı ve Perşembe
Saat: 19:30 – 22:30
Başlangıç: 19 Haziran / Bitiş: 13 Eylül
Oyun: 16 Eylül Pazar
Tatil: 17 Ağustos2 Eylül arası ders yapılmayacaktır.

NOT: 24 dersi tamamlamak için farklı günlere de ders eklenmiştir. Detaylı takvim bilgisi başvurunuz sonrasında e-posta ile iletilecektir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 12 Haziran 2018
Yer: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No: 3 D:4 K:2 – Beyoğlu


Ödeme
Peşin ödeme: 2.000 TL + KDV (toplam 24 ders 72 saatlik ücret)
Taksitli ödeme: 2.300 TL + KDV (aylık ödeme 575×4 – her ayın 5’ine kadar ödenecektir)
Sezonluk KumbaraKart sahiplerine %10 indirim uygulanır

Başvuru
Başvuru formunu aşağıdan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine mail atabilirsiniz.
Bilgi için: 0212 243 50 51 // atolye@kumbaraci50.com

1.sınıf için BAŞVURU FORMU

2.sınıf için BAŞVURU FORMU

Başvurunuz, eğitmenlerin değerlendirmesinden sonra kabul edilecektir. Size; kabul edildiğinize ve ödeme yapabileceğinize dair bir mail iletilecektir. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kaydınız kesinlik kazanacaktır.


Eğitmenler

 

Merve Öztoprak Kantarcı

1985 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. 2007 yılından itibaren çeşitli tiyatro oyunlarında ve çocuklara yönelik projelerde yer aldı. Hürriyet Çocuk Kulübü için çocuklarla gazete atölyeleri yaptı. 7 yıl boyunca Sosyal sorumluluk projesi, Bp Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’nda koordinatörlük ve oyunculuk yaptı. Aynı zamanda Sahne İstanbul bünyesinde, İtü Vakfı Özel Natuk Birkan İlköğretim Okulu, Terakki Vakfı Okulları ve Enka Okulları’nda Müzikal Tiyatro Projesi’nde Çalıştı. Çağdaş Drama Derneğinde yaratıcı drama liderliği eğitim programını “Yaratıcı Drama Yöntemi ile Bir Metnin Oluşturulması; İş Yaşamında Kadın Olmak” tezi ile tamamladı. Drama yöntemi ile şirket eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Çağdaş DramaDerneği bünyesinde liderlik sertifika programında ve MEF Koleji’nde yaratıcı drama liderliğine devam etmektedir. 2016-1017 sezonunda Kumbaracı50’de “Pera’nın Zamanı” isimli oyunda rol almaktadır.

 

İsmail Sağır

2008 yılında Memet Baydur’un yazdığı Yiğit Sertdemir’in yönettiği “Yeşil Papağan Limited” adlı oyun ile profesyonel oyunculuk kariyerine başladı. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk lisan bölümünden 2014 yılında mezun oldu, aynı üniversitenin Tiyatro Yönetmenliği bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Altıdan Sonra Tiyatro’da (Kumbaracı50) birçok oyunda oyuncu ve ışık tasarımcısı olarak görev aldı. Oyuncu olarak görev aldığı bazı oyunlar; “Barzo İle Konserve”, “Dertsiz Oyun”, “Yokuş Aşağı Emanetler”, “Müşterek Fail-i Müşterek”. 2014 yılında “Öldün Duydun mu?” adlı oyun ile Afife Tiyatro ödüllerinde En İyi Işık Tasarımcısı adaylarından biri oldu. 2013 yılından beridir Ekip Tiyatrosu oyunlarında da yer almaktadır; “Öğüt”, “İki Kapılı Ev”, “Macbeth” oyunlarında oyuncu, “Avrupa” oyununda ise ışık tasarımcısı ve oyuncu olarak görev almıştır. 2017-2018 sezonunda ise Kumbaracı50 & D22 ortak yapımı “Hayvan Çiftliği” oyununda oynamaktadır.

Ekip Tiyatrosu’nun “Sınıf” projesinde eğitmen olarak yer almıştır ve birçok özel kurumda Drama Eğitmenliği yapmıştır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.