Ondokuzotuz // Yaz Modülü 2019

 

Video yönetmen: Özer Arslan

Kamera: Ragıp Türk

Oynayan: Erkan Kortan

Ses: Yiğit Sertdemir

 

“ondokuzotuz” nedir?
Farklı mesleklerde çalışan insanların sahnede olmaları ve birlikte oyun oynamaları için tasarlanmış bir zaman dilimidir. İş dışındaki zamanınızda tiyatro ve oyun aracılığıyla; nefes almak, eğlenmek, beraber üretmek ve kendinizi daha iyi ifade edebilmek için “ondokuzotuz” kursuna katılabilirsiniz. Başvurmak için sahne deneyiminiz olmasına gerek yok.

“ondokuzotuz” yaz modülü

Kış aylarını kapsayan normal eğitimden farklı olarak, yaz aylarındaki ondokuzotuz yaz modülünde, oyun çıkartma odaklı çalışmalar yapılacaktır.
Toplam 26 hafta ve 78 saatten oluşan yaz modülü, daha önce temel tiyatro çalışmalarına/eğitimlerine katılmış olan herkese açıktır.
İlk 6 ders grup çalışmaları yapılacak, sonraki dersler ise grubun yapısına göre belirlenen oyun provalarına ayrılacaktır. Dersler haftada 2 gün olarak planlanmıştır.
“ondokuzotuz”, çalışan tiyatrosu fikriyle kurulmuş ve 20 yıldır üreten Altıdan Sonra Tiyatro ekibinin yürütücülüğünde ve Kumbaracı50 organizasyonuyla gerçekleşiyor

Beyaz Yaka Sahnede​
Tüm sürecin sonunda “ondokuzotuz”un oyuncuları çalıştıkları oyunu Kumbaracı50’de sahneleme deneyimini tadacaklar.

 

TAKVİM ve GENEL BİLGİLER​

Eğitmen / Merve Öztoprak
Ders günleri: 
Pazartesi ve Perşembe: 19:30 – 22:30
Başlangıç: 10 Haziran / Bitiş: 5 Eylül
Oyun: 8 Eylül Pazar
Tatil: 12 ve 15 Ağustos'ta ders yapılmayacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ: 2 Haziran 2019
Yer: TOMİ Eğitim Merkezi / Asmalımescit sok. No: 3 D:4 K:2 – Beyoğlu


Ödeme

Peşin ödeme: 2.500 TL (toplam 26 ders 78 saatlik ücret)
Taksitli ödeme: 2.800 TL (aylık ödeme 700×4 – her ayın 5’ine kadar ödenecektir)
Sezonluk KumbaraKart sahiplerine ve daha önce ondokuzotuz kursuna katılmış olanlara %10 indirim uygulanır.

 

Başvuru
Başvuru formunu aşağıdan indirerek atolye@kumbaraci50.com adresine mail atabilirsiniz.
Bilgi için: 0212 243 50 51 // atolye@kumbaraci50.com

BAŞVURU FORMU

Başvurunuz, eğitmenlerin değerlendirmesinden sonra kabul edilecektir. Size; kabul edildiğinize ve ödeme yapabileceğinize dair bir mail iletilecektir. Ödemenizi gerçekleştirdikten sonra kaydınız kesinlik kazanacaktır.


Eğitmen

 

Merve Öztoprak Kantarcı

1985 yılında İstanbul’da doğdu. 2006 yılında Pera Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk bölümünden mezun oldu. 2007 yılından itibaren çeşitli tiyatro oyunlarında ve çocuklara yönelik projelerde yer aldı. Hürriyet Çocuk Kulübü için çocuklarla gazete atölyeleri yaptı. 7 yıl boyunca Sosyal sorumluluk projesi, Bp Türkiye Yol Güvenliği Çocuk Tiyatrosu’nda koordinatörlük ve oyunculuk yaptı. Aynı zamanda Sahne İstanbul bünyesinde, İtü Vakfı Özel Natuk Birkan İlköğretim Okulu, Terakki Vakfı Okulları ve Enka Okulları’nda Müzikal Tiyatro Projesi’nde Çalıştı. Çağdaş Drama Derneğinde yaratıcı drama liderliği eğitim programını “Yaratıcı Drama Yöntemi ile Bir Metnin Oluşturulması; İş Yaşamında Kadın Olmak” tezi ile tamamladı. Drama yöntemi ile şirket eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda Çağdaş DramaDerneği bünyesinde liderlik sertifika programında ve MEF Koleji’nde yaratıcı drama liderliğine devam etmektedir. 2016-1017 sezonunda Kumbaracı50’de “Pera’nın Zamanı” isimli oyunda rol almaktadır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.