Acı Kaybımız

Proje No 2


İlk gösterim: 19 Şubat 2022 / tek perde 70 dak.


Devrim Atmaca ve Öykü Candanadam'ın oynadığı "Acı Kaybımız" adlı kara komedi, farklı sosyal sınıflarda yer alan kadınların yaşadığı baskı ve şiddeti konu alıyor. Erkek dünyasında çıkmaza sürüklenen kadının çaresizliği, şüphesiz ki toplumumuzun bir gerçeği. İstanbul Sözleşmesi’nin reddedildiği, kadına şiddetin görmezden gelindiği bu coğrafyada, tiyatromuz Proje No2, daha önceki sezon sahnelenmeye başlanan “Bernarda” adlı oyunda olduğu gibi, bu gerçekle yüz yüze gelen, dışlanan, dövülen, öldürülen kadınlarımız için sahnede ses yükseltmeye devam ediyor.

Sosyal ve ekonomik sınıfları birbirinden çok farklı iki kadının, toplumdaki yeri ve hayatlarının benzer noktaları üzerinden gelişen oyun, şaşırtıcı ve komik bir seyir izler. Kadının, hangi statüde olursa olsun, erkek zorbalığına maruz kaldığını vurgulayan bir oyun olan “Acı Kaybımız” adlı bu eğlenceli kara komedi, aynı zamanda kadınların içinde bulunduğu durumu bir kez daha gözler önüne seriyor.
Yunus Emre Gümüş'ün "Cinayet Kadınları" adıyla kaleme aldığı oyun, Mitos Boyut tarafından basıldı.


Yazan: Yunus Emre Gümüş
Yöneten, Işık Tasarımı: Can Ali Çalışandemir
Yardımcı Yönetmen, Dekor Tasarım: R. Onur Duru
Işık Operatörü: Murat Nuray
Aksesuar: Murat Kaya
Müzik: Kemal Alpan
Asistan: Mısra Candanadam
Fotoğraf: Berker Mehmet Korkmaz
Görüntü Yönetmeni: Kağan Şahin

Oynayanlar: 
Devrim Atmaca, Öykü Candanadam

SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  SEANSLAR

   TÜM SEANSLAR

   DAHA AZ GÖSTER

   Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

    
   Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
   Pazar hariç her gün 18:30-20:30

   ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.