“Ara” Oyun Okuması ve Yeni Dalga Göç Söyleşisi

ProjeDifüzyonProjeDifüzyon tarafından okuma tiyatrosu olarak sergilecek olan “Ara” ;  Türkiye'den  gidenlerin, gitmeyi düşünenlerin, gidip geri dönenlerin ve kalanların hissiyatlarına odaklanan hikayelerinin anlatıldığı, “Yeni dalga göç” hakkında yapılan röportajlardan ve araştırmalardan yola çıkılarak yazılan bir metin. 

Son 5 yılda Türkiye'den Almanya'ya göçe odaklanan “Ara”,  “Heidelberg – İstanbul “ projesi kapsamında Heidelberg şehrinde  6 ay misafir sanatçı olarak kalan Zinnure Türe tarafından, 2018 yılının Kasım ayında yazıldı.  Almanca'ya çevrilen ve Heidelberg şehir tiyatroları tarafından yine Zinnure Türe yönetmenliğinde oynanan oyun 1 Mart'ta prömiyer yapmasının ardından gösterimlerine sezonda devam etti ve Heidelberger Stückemarkt Festivali'nde  gösterildi.  “Ara”, İstanbul 'da ilk defa okuma tiyatrosu olarak sergilenecek. 

Okuma tiyatrosunun ardından gazeteci Selin Girit moderatörlüğünde “Yeni Dalga Göç” hakkında bir söyleşi yapılacak. Söyleşiye  “Yeni Ülke, Yeni Hayat” kitabı yazarı Bahar Çuhadar, “Bu ülkeden gitmek..” kitabı yazarlarından İlksen Mavituna ve akademisyen Meral Camcı konuşmacı olarak katılacak.

Okuma tiyatrosu süre, 60 dk
Söyleşi süre, 60 dk


Yazar: Zinnure Türe
Okuyanlar: Banu Fotocan, İpek Taşdan, Can Güvenç
Asistan: Ayda Akkaya

 

UYARI: Bu özel etkinlik tek seferliktir, KumbaraKart geçerli değildir.

SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  SEANSLAR

   TÜM SEANSLAR

   DAHA AZ GÖSTER

   Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

    
   Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51 Pazar hariç her gün 18:30-20:30