Bir Yaz veya Bahar Gecesi Ormanda!

ondokuzotuz 2. Sınıf


Ücretsiz Etkinlik / Rezervasyon 

Beyoğlu esnafı William Shakespeare’in ’Bir Yaz Gecesi Rüyası’- ‘Bahar Noktası’ metinlerini kumbaracı50 sahnesinde oynamak isterler. Kimilerine göre oynanması gereken metin Özdemir Nutku çevirisi ile ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ kimilerine göre ise Can Yücel’in çevirisiyle ‘Bahar Noktası’dır. Kimilerinin ise ne William Shakespeare’den ne de oyundan haberi vardır. Sadece eğlenmeye gelmişler ve yaptıkları şey hoşlarına gitmiştir. Kimileri ciddiyetle, kimileri aşkla, kimileri dalga geçerek, kimileri sosyalleşmek için ama beraber olmanın coşkusu ve enerjisiyle uzun bir süre ve yoğun bir çaba ile çalışırlar. Ortaya çıkan oyun ise ne William Shakespeare’in ne günümüz esnaflarının oyunudur. Arada bir yerde gezinen ‘Bir Yaz veya Bahar Gecesi Ormanda’ isimli bir temsildir.

William Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası metninden hareketle*


Uyarlayan- Yöneten: Hakan Emre Ünal
Yönetmen Yardımcısı: Dilay Ekmekçioğlu
Kostüm: Hanife bakırcı- Ece Özenir
Afiş- video: Işınsu Doğan
Sahne ve Işık Tasarım: Ekip Çalışması
Oyuncular: Berfin Kahriman, Ece Özenir, Elif Ergezer, Gökay Ödağacıoğlu, Halil Artur, Hanife Bakırcı, Murat Nur Çolakoğlu, Nilay Güngör, Işınsu Doğan, Tülin Tora


*Özdemir Nutku ve Can Yücel çevirilerinden faydalanılarak özgün bir metin oluşturulmuştur. 

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

 
Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.