Ekonomania


Almanya’nın önemli tiyatro adamlarından Roberto Ciulli’nin kurucularından olduğu 35 yıllık Theater an der Ruhr’la 2011 yılında başlayan tanışıklık, yer yıl yol alarak devam etti. Gerçekleştirilen çeşitli turnelerin ve partnerliğin ardından 2014 yılında ortak bir projeye imza atıldı. Yiğit Sertdemir’in yazdığı ve Roberto Ciulli’nin yönettiği “Ekonomania” adlı oyunda Altıdan Sonra Tiyatro ve Theater an der Ruhr oyuncuları birlikte rol aldılar. Eylül 2014’te Türkiye prömiyeri, Kasım 2014’te Almanya prömiyeri gerçekleşti. Sonrasında sezon boyunca hem Almanya hem de İstanbul’da oynanmaya devam etti. Theater an der Ruhr ile kurumsal ve kişisel ilişkilerimiz devam etmektedir.

Çok yakın olmayan bir zamanda. Belki yarın. Medeniyet çöplüğü sular altındadır, dil de sular altındadır, sadece birkaç kelime kalmıştır geriye . İnsanlık çürümüştür. Geçmiş yoktur artık, her şey şu andadır. İktidar çoktan görünmez olmuştur ve böylece devler gelişmeye başlamıştır. Şaşırtıcı bir biçimde geçmişten bir oyuncu topluluğu ortaya çıkar. Luigi Pirandello’nun son oyunu “Dağın Devleri”ndekine benzer şekilde, yaşamı içine düştüğü bu güçsüz durumdan kurtarabilmek umuduyla devler için oynamaya karar verirler. Devler acaba gelecek midir?

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

Aslı Senem Can

Ferhat Keskin

Gülhan Kadim

İsmail Sağır

Sinem Öcalır

Dagmar Geppert

Matthias Flake

Peter Kapusta

Petra von der Beek

Recai Hallaç

Rupert Seidl

Steffen Reuber


Yiğit Sertdemir / Yazar

Roberto Ciulli / Yönetmen


SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

 
Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.