Her Şey Yolunda


2006 senesinden beri devam eden Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesinin festival ayağı olarak 2012’den beri GalataPerform’un hayata geçirdiği ve Türkiye’nin oyun yazarlığı odaklı tek tiyatro festivali olarak yolculuğunu sürdüren Yeni Metin Tiyatro Festivali 12 kapsamında her sene Yeni Metin Atölyelerinde yazılan oyunlardan bir seçki festival bünyesinde oyun okumaları olarak tiyatro profesyonelleri ve seyirciyle buluşuyor.

Gülperi Karademir’in bu senenin seçkisinde yer alan metni hassas bir taciz hikayesinin karanlık sularında gerçeği arıyor.

“Oyun bir adam ve genç kızın yaşadığı birliktelik sonrasındaki sürece işaret eder. Genç kız olaydan sonra verdiği ifadeler ve bıraktığı mektupla yaşadığı şeyleri anlatmış ve çekilmiştir kabuğuna. Kaybettikleri “neden” ve “niye” geldiğini bilmediği bu yerde artık yoktur, bu yokluğun yerini adamın soruları ve sürekli tekrar eden “yapmadımları” almıştır.

Belki de söz konusu bir yetişkin ile genç bir kızın ilişkisi olduğunda basit yaklaşımlardan ve olayın bir an önce aydınlatılmasından, toplumda gereğinin yapıldı imajı verilmesinden ziyade daha da derine inip düşünmemiz gerekir.”

SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  Ceyda Akel

  Çağdaş Tekin

  Meriç Rakalar

  Murat Kapu


  Gülperi Karademir / Yazar

  İsmail Sağır / Yönetmen


  SEANSLAR

   TÜM SEANSLAR

   DAHA AZ GÖSTER

   Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

    
   Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
   Pazar hariç her gün 18:30-20:30

   ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.