İkiye Bölünen Vikont

Altıdan Sonra Tiyatro


İlk gösterim: 23 Mayıs 2010 / Tek perde - 90 dak.


‘İkiye Bölünen Vikont’; sonsuz hayal gücü ve derin dil yetisi ile okurunu her zaman şaşırtmayı, yarattığı dünyaya çekmeyi ve sarsmayı başaran İtalyan yazar İtalo Calvino’nun ‘Atalarımız Üçlemesi’nin ilk kitabı. Romanın içinde de var olan ‘masalsı gerçeklik’ duygusu; yazarın hayalgücünün olanaklarına yaklaşmaya çalışarak ve günümüze dair olan ‘bölünme kavramını’ da araştırarak sahnede kendine yer buluyor. 2010 Uluslararası Tiyatro Festivali’nde prömiyer yaptı.


Yazan: Italo Calvino
Çeviren: Rekin Teksoy
Uyarlama ve Yönetim: Ekip çalışması
Kostüm ve Makyaj: Gamze Kuş
Hareket Düzeni: Özgür Tanık
Işık: Mahmut Özdemir
Müzik: Erhan Yürük, Cem Uçan
Yönetmen Yardımcısı: Doğa Uğurel

 

Oynayanlar: Aslı Can Kortan, Ebru Gözdaşoğlu, Eraslan Sağlam, Erkan Kortan
Gülhan Kadim, İhsan Dehmen, İsmail Sağır, Murat Kapu, Onur Kahraman, Onur Tuna, Özgür Tanık, Seda Yürük, Seyfi Erol, Yaman Ömer Erzurumlu ve Tomris İncer

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

 
Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.