Kêm

Şermola Performans


İlk gösterim: 5 Ekim 2023 / Tek Perde 55 dak. / yaş +14


Çağdaş bir mitoloji, şiirsel bir sahne rüyası...

Sözsüz bir ses, nefes ve hareket performansı…

Mirza Metin'in tasarladığı Kêm, Hicran Demir tarafından performe edilen bir dizi rüya imgesinden oluşuyor. Mitolojik semboller, ritüelistik ve güncel çağrışımlar performansın yaratılmasında merkezi bir rol oynuyor.

Gizemli çalılar, siyah balonlar, kırmızı mercimekler, govendlerin enerjisi, dengbêjlerin ve zêmarbêjlerin ses titreşimleri, derwêşlerin efsunlu nefesleri ve tarih dışı soluklar bedenin ilkel gücünü keşfetmekte performansa eşlik ediyorlar ve sahnede görsel, işitsel ve fiziksel bir rüyanın perdesini aralıyorlar. Bu performans sabit bir hikâye anlatmıyor, ancak günün sonunda her bir izleyicinin kendi hikâyesini yazmış olmasını umuyor.


Yönetmen & Proje Tasarım: Mirza Metin
Işık Tasarımı: Alev Topal
Kostüm Tasarım, Saç & Makyaj: Hicran Demir
Işık Operatörü & Asistan: Ali Kurum

SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  SEANSLAR

   TÜM SEANSLAR

   DAHA AZ GÖSTER

   Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

    
   Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
   Pazar hariç her gün 18:30-20:30

   ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.