Misafir

Altıdan Sonra Tiyatro


İlk gösterim: 7 Ekim 2019 / Tek perde - 80 dak. / +13


“Misafir” ötekileştirme, kimliksizleşme ve yabancı düşmanlığı üzerine kışkırtıcı bir kara komedi. Oyunun merkezinde yirmi yıldır hiç girilmemiş misafir odası ve kendilerini dış dünyaya kapatmış bir aile var. Misafirperver olduklarıyla övünüp duran bu aileye bir yabancı dahil olduğunda bütün dengeler bozulur.

GalataPerform’un Yeni Metin Yeni Tiyatro Projesi kapsamında yazılan bu oyun, sahnelenmeden önce yazarına 7. Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali’nde “Yılın Metni” ödülünü kazandırdı. Ardından Almanya’da Theater und Orchester Heidelberger tarafından düzenlenen Heidelberger Stückemarkt’ta Uluslararası Oyun Yazarı Ödülü ve Seyirci Ödülü’ne layık görülen oyun; kendilerini var etmek için bir ‘öteki’ye ihtiyaç duyan, sistemin kimliksizleştirdiği bireyleri mercek altına alıyor.


Yazan: Ömer Kaçar
Yöneten: Nefrin Tokyay
Müzik: Onur Kahraman
Çevre Düzeni ve Dekor Tasarımı: Yiğit Sertdemir
Kostüm Tasarımı: Başak Özdoğan
Işık Tasarımı: İsmail Sağır
Müzik: Onur Kahraman
Yönetmen Yardımcısı: Dilan Parlak
Dekor Uygulama: Serkan Kavurt
Afiş Tasarımı: Önder Sakıp Dündar
Fotoğraflar: Murat Dürüm

Oynayanlar: 
Mert Asutay / Yiğit Sertdemir, Sinem Öcalır, Meriç Rakalar

 


SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.BASINDA MİSAFİR

 

Seçkin Selvi / Milliyet Sanat 18 Ekim 2019

Biz Misafirperverliğimizle Nam Salmış Bir Milletiz

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

 
Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.