Yabancı

Sisifos Tiyatro


İlk gösterim: 2022 / tek perde 70 dak.Meursault bu oyunda ilk ve son kez başından geçenlerin öyküsünü anlatıyor: Var oluşuna kast edenlerin öyküsünü…

Cinayet işlediği için değil ama annesinin cenazesinde sütlü kahve ve sigara içtiği için; üstelik bu ahlak dışı tavrını utanmazca kabul ettiği için idama mahkûm edilen Meursault’nun hapsedildiği hücrelerin sonuncusundayız… Birkaç gün önce Fransız milleti adına verilmiş bir kararla bir iki saat sonra devasa bir meydanda ibret-i âlem için kafası kesilecek olan Meursault’nun son dakikalarına tanıklık edeceğiz… Biz, karar açıklanırken duruşmada ayağa kalkması istenen seyirciler son kez onun karşısındayız.


Yazan: Albert Camus
Yöneten: Özgün Can Karaburun
Uyarlayan: Emrah Aytemur
Çevirmen: Samih Tiryakioğlu
Yürütücü Yapımcı: Yiğit Selvi
Yönetmen Yardımcısı: Armanç Toktaş, Esengül Pişiren
Işık Tasarımı: Armanç Toktaş
Afiş Tasarım: Pınar Çelik
Görüntü Yönetmeni: Lütfican Umut
Müzik: Kıvanç Kürkcü
Video Tasarımı: Faik Onur Acar, Fatih Değirmen, Berna Sitera Değirmen
Sahne Teknisyeni: Ersin Arslan

Oynayan: 
Emrah Aytemur

SEANSLAR

  TÜM SEANSLAR

  DAHA AZ GÖSTER

  Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

  SEANSLAR

   TÜM SEANSLAR

   DAHA AZ GÖSTER

   Seans bilgisi henüz açıklanmadı.

    
   Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
   Pazar hariç her gün 18:30-20:30

   ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.