Yokuş Aşağı Emanetler

Altıdan Sonra Tiyatro & Lokstoff!


İlk gösterim: 14 Eylül 2012 / Tek perde - 60 dak.


Almanya’nın Stuttgart kentinde, sahnesi olmayan ve 15 yıldır sadece kamusal alanda tiyatro yapan Lokstoff! ile iş birliği 2011 yılında bir TANDEM projesi sayesinde başladı. Altıdan Sonra Tiyatro adına yürütücülüğünü Yaman Ömer Erzurumlu’nun yaptığı, “Melek I” ve “Melek II” projelerinde birlikte çalışıldı. 2012 yılında iş birliği devam etti ve kamusal alanda gerçekleştirilen bir proje olan “Yokuş Aşağı Emanetler” ortaya çıktı. 


Kentsel dönüşüm kapsamında, yaşadıkları mekanların anahtarlarını teslim edip İstanbul’dan ayrılmak zorunda kalan seyirciler, yaşamlarına devam edecekleri yere nakledilmek üzere toplanırlar. Seyircilerin yolu; hatırlanmak için son akşamlarında hikayelerini emanet olarak geridekilere bırakıp, onlara katılan dört farklı karakterle kesişir. Katılanların hikayelerine tanık olarak hep birlikte Kumbaracı Yokuşu’ndan geçerler. Ancak herkesin anahtarını teslim edip ayrılmaya o kadar istekli olmadığı bu yolculuk, pek de planlandığı gibi gitmez.


Yönetenler: Yaman Ömer Erzurumlu – Wilhelm Schneck
Teknik Sorumlu: İhsan Dehmen
Teknik Asistan: Onur Kiraz
Ses Tasarım: Onur Kahraman
Fotoğraflar: Erhan Yürük

 

Oyuncular: Gülşah Fırıncıoğlu, İsmail Sağır, Kathrin Hildebrand (konuk oyuncu), Selen Şeşen, Sinem Öcalır, Yaman Ömer Erzurumlu

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

SEANSLAR

Bu oyun sona ermiştir.

 
Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.