Oyuncular İçin Tasarlanmış Kişisel Müzik Atölyesi

“ŞARKI SÖYLEME CESARETİ”

 

Profesyonel bir oyuncusunuz. Aktif olarak sahnedesiniz veya seçmelere giriyorsunuz. Ya da belki hayalinizdeki projeleri hayata geçirmenin yolunu arıyorsunuz. Evet, okulda şan dersiniz vardı, ama pek de verimli olmadı. Şarkı söylemeniz gerektiği zaman tedirgin oluyorsunuz, aslında söyleyebileceğinizi biliyorsunuz ama nasıl bir yaklaşımla çalışmanız gerektiğinden emin değilsiniz. Müzisyenlerle nasıl iletişim kurmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Sınırlarınızı tanımak, genişletmek, ne yaptığınızın farkında olmak, sahne üzerinde müzikal performansınıza hükmedebilmek istiyorsunuz.

Bu kişisel atölye tam da sizin için, Burçak Çöllü tarafından tasarlandı. Burçak, yaklaşık 20 senedir tiyatro oyunları için müzik yazıyor, müzik direktörlüğü ve çalıştırıcılık yapıyor, oyuncu adaylarını eğitiyor. Sayısız oyuncuya müzikal keşiflerinde kılavuzluk etti, etmeye de devam ediyor. Kendi hızınızda ve kendi müzikal malzemenizle çalışabilmeniz için birebir yapılacak 1’er saatlik çalışmalarla şarkı söyleme cesaretinizi kazanmanızı, müzikal gücünüzü keşfetmenizi ve bir oyuncu olarak size has cevherinizi parlatmanızı hedefliyor. Bu çalışmalar genel müzik bilgisi ve vokal çalışmalar kadar bir oyuncu olarak müziğe yaklaşımınız, karakter şarkıcılığı, prova yöntemleri, müzisyenler ve diğer iş arkadaşlarıyla ilişkiler ve kendi sistemini oluşturmak üzerine de yoğunlaşacak.

Kişisel atölye çalışması, 4 özel seanstan oluşan modüller halinde yapılacak ve oyuncunun ihtiyacına göre sürdürülecektir. Katılımcı sayısı sınırlıdır.

Başvuru formunu buradan indirerek mail atınız / atolye@kumbaraci50.com

 


Eğitmen

 

Burçak Çöllü

7 yaşında müzik eğitimine başladı, ertesi sene tiyatroyla tanıştı. Lisede İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Bölümü’ne viyola öğrencisi olarak girdi, lisans eğitimini aynı okulda bestecilik üzerine tamamladı, yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesi’nde yönetmenlik üzerine yaptı. İlk profesyonel oyun müziğini yaptığı 2007 senesinden bu yana farklı oyunlarla “En İyi Müzik” ve “En İyi Yazar” dallarında Afife, Direklerarası, Üstün Akmen, İsmet Küntay, Yeni Tiyatro Dergisi ve Savaş Dinçel ödüllerinin sahibi oldu. Halen sahne için müzik bestelemeye, oyun yazmaya, yönetmeye ve oyuncularla müzik çalışmaya devam etmektedir.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.