Üç Eser Çok Hikaye Atölyesi

 

Kumbaracı50 Çocuk açık hava atölyeleri DotOrmanda başlıyor!

 

Eğitmen: Ceyda Akel

 

Eğitmenimiz Ceyda Akel, her atölyede bir sanatçı seçiyor. Seçilen ressam, heykeltraş veya fotoğrafçı hakkında kısa bilgiler verdikten sonra, sanatçının önceden belirlenmiş 3 eserini (resim, heykel ya da fotoğraf) çocuklarla birlikte inceliyoruz. Eserlerin göze çarpan öğeleri, bıraktıkları etkiler hakkında çocuklarla birlikte düşünce alışverişinde bulunuyoruz. Bu sürecin sonunda, çocukların hayal dünyasında uçuşan duygu ve düşünceler, 1-2 paragraflık bir hikayeye dönüşüyor ve hikayelerini paylaşmak isteyen çocuklar sesli olarak diğer çocuklarla paylaşıyor.

Çocuklar; bir sanatçıya odaklanmayı, eserlerini tasvir etmeyi, düşüncelerini ifade etmeyi ve başkalarının aynı konu üzerindeki düşüncelerini dinlemeyi deneyimlemiş oluyorlar. Sanat eserlerini bir ilham kaynağı olarak ele almayı ve bu yolla bir hikaye üretmeyi deniyorlar. Aynı eserlerle onlarca farklı hikaye dinleme olanağı buluyorlar. Çocuklar, karşılaştıkları bu çeşitlilikten beslenmiş olarak atölyeyi tamamlıyorlar.

**8 AĞUSTOS atölyesinde sanatçımız ABİDİN DİNO.

**Bir not defteri ve bir kalemle katılım sağlanmalıdır.

 

Tarih: 8 Ağustos 2021 Pazar / KAYIT OL
Saat: 13.00 - 13.45
Kontenjan: 15 kişi
Yaş: 9 - 13 YAŞ
Süre: 45 dak.
Ücret: 100 TL (KDV dahil)

 


Eğitmen

 

Ceyda AKEL

1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2011 yılında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. Kumbaracı50 ekibine 2017 yılında dahil olmuş, burada oyunculuk ve yazmak üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Çeşitli tiyatro oyunları, reklam, dizi ve filmlerde rol almıştır. Özel ilgisi sebebiyle çocuklarla çalışmaya başlamıştır. Yaratıcı Drama alanında okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim yaş gruplarıyla çeşitli okul ve kurslarda kısa ve uzun dönemli atölyeler gerçekleştirmiştir. Atölyelerinde beraber çalıştığı çocukların sanatın çeşitli alanlarından ilham alarak yaratıcı düşünce ve üretme arzularının beslenmesi üzerine çalışmaktadır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.