Üç Eser Çok Hikaye Atölyesi

 

Eğitmen: Ceyda Akel
çevrimiçi atölye / ZOOM

 

Eğitmenimiz Ceyda Akel, her atölyede bir sanatçı seçiyor. Seçilen ressam, heykeltraş veya fotoğrafçı hakkında kısa bilgiler verdikten sonra, sanatçının önceden belirlenmiş 3 eserini (resim, heykel ya da fotoğraf) çocuklarla birlikte inceliyoruz. Eserlerin göze çarpan ögeleri, bıraktıkları etkiler hakkında çocuklarla birlikte düşünce alışverişinde bulunuyoruz. Bu sürecin sonunda, çocukların hayal dünyasında uçuşan duygu ve düşünceler, 1-2 paragraflık bir hikayeye dönüşüyor ve hikayelerini paylaşmak isteyen çocuklar sesli olarak diğer çocuklarla paylaşıyor.

Çocuklar; bir sanatçıya odaklanmayı, eserlerini tasvir etmeyi, düşüncelerini ifade etmeyi ve başkalarının aynı konu üzerindeki düşüncelerini dinlemeyi deneyimlemiş oluyorlar. Sanat eserlerini bir ilham kaynağı olarak ele almayı ve bu yolla bir hikaye üretmeyi deniyorlar. Aynı eserlerle onlarca farklı hikaye dinleme olanağı buluyorlar. Çocuklar, karşılaştıkları bu çeşitlilikten beslenmiş olarak atölyeyi tamamlıyorlar. 

23 MAYIS PAZAR atölyesinde sanatçımız ABİDİN DİNO

Bir not defteri ve bir kalemle katılım sağlanmalıdır.

 

Tarih: 23 Mayıs Pazar / KAYIT OL
Saat: 12.00 - 12.45
Kontenjan: 15 kişi
Yaş: 9 - 13 YAŞ
Süre: 45 dak.
Ücret: 85 TL (KDV dahil)

 


Eğitmen

 

Ceyda AKEL

1990 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden 2011 yılında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. Kumbaracı50 ekibine 2017 yılında dahil olmuş, burada oyunculuk ve yazmak üzerine çalışmalarda bulunmuştur. Çeşitli tiyatro oyunları, reklam, dizi ve filmlerde rol almıştır. Özel ilgisi sebebiyle çocuklarla çalışmaya başlamıştır. Yaratıcı Drama alanında okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim yaş gruplarıyla çeşitli okul ve kurslarda kısa ve uzun dönemli atölyeler gerçekleştirmiştir. Atölyelerinde beraber çalıştığı çocukların sanatın çeşitli alanlarından ilham alarak yaratıcı düşünce ve üretme arzularının beslenmesi üzerine çalışmaktadır.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30