Zeynep Kuyumcu

 

 

“M.S.G.S.Ü İç Mimarlık Bölümü mezunu. Lisans eğitimi esnasında Encore yayınevinden Sarah Kay’in “Zizek, Eleştirel bir Giriş” kitabının ve pek çok mimari makalenin Türkçe’ye çevirmenliğini yaptı. Asya ve Avrupa seyahatleri esnasında sirk sanatları ile tanıştı ve müzik ve sirk üzerine sokak performansları gerçekleştirdi.

2007-2011 yılları arasında Türkiye’de Hatice Burgucu ile ritmik cimnastik, Dilaver Abdiloğlu ile artistik cimnastik, Çıplak Ayaklar Kumpanyası ile çağdaş dans ve doğaçlama üzerine çalıştı. Sirk performansçısı ve kostüm/dekor tasarımcısı olarak Kabile Alternatif Performans Ekibi ile sirk gösterileri hazırladı. 2011’de Pekin’de Beijing International Arts School ‘da 1 sene temel akrobasi, contortion ve el dengesi eğitimi aldı. 2013’de Torino’da Flic Scuola di Circo’da eğitim almaya hak kazandı; 1 senelik havada akrobasi ve fiziksel tiyatro eğitimini tamamladı ve Roberto Olivan, Raymond Peyramaure, Roberto Magro gibi yönetmenlerle çalıştı ve yönettikleri oyunlarda yer aldı. 2014 yılında İstanbul’da Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu’nun formasyonunu tamamladı. Candaş Baş, Valerie Lamille, Aragorn Boulanger, cie les Slovaks ile dans ve Alexandra Kazazou ile fiziksel tiyatro çalışmalarına katıldı.

Türkiye’ye döndüğü 2014 yılında Mekan 314’de koreograf, sirk performansçısı ve eğitmen olarak çalıştı. 2015 kışından itibaren, İstanbul’da kurdukları Dok Sirk Kumpanyası’nda ve Çadır Sirk Stüdyosu’nda artistik direktör, eğitmen ve performansçı olarak çağdaş sirk üzerine; 2016 kışından itibaren ise Emin Fındıkoğlu ile jazz vokal ve müzik çalışmalarına devam etmektedir. 2007 yılından bu yana Türkiye Sundance Jonglörlük Festivali’nin ana organizasyon ekibindedir.

Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.