Altıdan Sonralılar



Fotoğraflar: Sinem Poyraz

SELİN GİRİT

Selin 1977 doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Marmara Üniversitesi’nde Avrupa Birliği Siyaseti ve Uluslararası İlişkileri, ayrıca İngiltere’de Royal Academy of Dramatic Arts (RADA) ve King’s College’da Metin ve Performans çalışmaları üzerine iki ayrı yüksek lisansı var.

Altıdan Sonra Tiyatro’ya 2000 yılında katıldı. 6’dan önce BBC’de gazeteci olarak çalışmakta. 

Altıdan Sonra Tiyatro’da 

Oyunculuk:
Bekleme Salonu
Ver Elini, Yeni Dünya!
Satıcının Ölümü
OBEB

Yazarlık:
Pera’nın Zamanı / Bölüm

Aleks Sierz'in 90’lı yıllarda İngiltere tiyatrosunun çehresini değiştiren In-Yer-Face akımını ele aldığı kitabını “SURATINA TİYATRO: BRİTANYA'DA IN-YER-FACE TİYATROSU” adıyla Türkçe’ye çevirdi. Kitap Mitos Yayınları tarafından raflara yerleştirildi.

İngiliz oyun yazarı Dennis Kelly’nin “Orphans” isimli oyununu da Türkçe’ye kazandırdı. Oyun Tiyatro DOT tarafından 2011-2012 sezonunda sahnelendi. Ayrıca Amerikalı yazar/oyuncu Tracy Letts’in “Killer Joe” ve “The Man from Nebraska” isimli oyunlarının da çevirilerini yaptı.


Kumbaracı50 Gişe: (212) 243 50 51
Pazar hariç her gün 18:30-20:30

ALTIDAN SONRA YAPIM REKLAM FİLM YAY.VE EĞT.HİZ.LTD.ŞTİ. olarak, kişisel verilerin ve özel hayatın gizliliğinin korunmasına önem veriyoruz. Kişiler verilerinizin korunması için sair mevzuat uyarınca idari ve teknik önlemler alınmakta, gerektiğinde güncellenmektedir. Kişisel verilerin toplanması, işlenmesi, korunması, aktarılması, imhası ve anonimleştirmesine ilişkin detaylı ve güncel politikalarımıza ulaşmak için tıklayınız.